"FETÖ, PKK'nın değirmenine su taşıyor"

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da halkla bir araya geldi. Yıldırım halka seslenirken önemli mesajlar verdi ve terör unsurlarının sınırlarımızdan temizlenene kadar mücadeleye devam edileceğini vurguladı.

Giriş Tarihi: 4.9.2016 17:42
FETÖ, PKK'nın değirmenine su taşıyor

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da halka seslendi. Canlı takip ettiğimiz açıklamalardan öne çıkanlar şunlar oldu:

-Bu güzel şehrimizde yatan Peygambelerimizi minnetle yad ediyorum...

-Yeni bir sayfa açıyoruz. Yeni sayfayı 15 Temmuz'da FETÖ'ye karşı ay yıldızlı bayrakla meydanları dolduran vatandaşlarla açıyoruz.

-Siz demokrasimize sahip çıktınız. Biz sizinle gurur duyuyoruz.

-Kardeşliğimize, birliğimize sahip çıktınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz'da Türkiye'nin bütünlüğünden yana güçlü bir irade ortaya koydunuz.

-Tüm darbecilere, bölücü PKK terör örgütüne, DAEŞ'e karşı biriz, beraberiz, Türkiye2yi böldürtmeyiz dediniz; sağ olun var olun.

-FETÖ toplumsal birlikteliği kendince yok edeceğini zannetti. Her kuruma bir mikrop gibi sızdı. Kardeşliğimizn en büyük düşmanı PKK'dır, FETÖ'dur.

-FETÖ'nun militanları artık Doğu'nun kalkınması için attığımız adımları engelleyemeyecek.

-15 Temmuz FETÖ kanlı darbe girişimini bastıran bu millet şunu iyi gördü: FETÖ ve PKK birbirlerinin değirmenlerine su taşıyor. Bunların akıl hocası aynı.

-Bu şanlı milleti kimsenin bölmeye, parçalamaya gücü yetmeyecektir.

-Siz sadece beynini Pensilvanya'daki terör başına teslim edenlere değil, beynini Kandil'deki terör baronlarına teslim edenlere de direndiniz.

-Hiç merak etmeyin bunların sonu yakındır. Çocuklarımızı asla ve asla bunlar dağa çıkaramayacak

-AK Parti olarak 14 yıl boyunca milletimizin refahı ve mutluluğu için durmadan duraksamadan çalıştık.

-Biz bu hain örgütlerin, ülkemizin huzurunu bozmasına, birliğini bozmasına asla ve asla müsade etmeyeceğiz. Kardeşliğimiz sonuna kadar devam edecek.

-Türk-Kürt kardeştir. Onları birbirine düşürmeye çalışan ise kalleştir.

-AK Parti'nin iktidarında bölgesel milliyetçilik, ırkçılığa dayalı, dine dayalı milliyetçilik yok. Biz bu kırmızı çizgilere hep bağlı kaldık.

-Bir tek sorunumuz var; o da sizlerin huzurunu sağlamak, güvenliğini sağlamak, refahını artırmaktır.

-Ayrımcılığı bölücülüğü reddediyoruz. Ölümüne kadar kardeşlik, birlik ve beraberlik diyoruz.

-Biz dünya ahiret kardeşiz. Önceliğimiz adalettir ve insandır.

-Etnik kimliğimize bakmadan 15 Temmuz'da olduğu gibi birbirimize sıkıca sarılacağız, birlikte Türkiye olacağız.

-Bölgeye 4 yılda 62 milyar yatırım yapacağız. Önce terör örgütünün kökünü kazımamız lazım. Yatırımcı geliyor, fabrikası yakılıyor, çekip gidiyor.

-Bölücü terör örgütü PKK 'biz Kürtlerin sorunu için mücadele ediyoruz' diyor. PKK'nın Kürtler diye bir sounu yok, Kürtlerin PKK sorunu var, ortadan kaldıracağız.

-65. Hükümetin iş başına gelmesinin ardından 100 gün geçti. Bu 3. gelimişim. Yine geleceğim. Her gelişimde çok önemli müjdelerle geliyorum.

-Silvan Barajı'nı yapacağız. Terör örgütü ne yaparsa yapsın baraj yapılacak. Toprak suyla buluşacak.

-Sur hem ticaret hem kültür hem de inanç turizminin bölgedeki en önemli merkezi olacak.

-Diyarbakır'ın 33 bin kişilik stadyumu hızla yapılıyor. Terörden zarar gören esnafımıza da tazminat ödeyeceğiz. Vatandaşımıza da 200 milyon lira dağıtacağız.

-14 yılda bölgeye 80 katrilyon yatırım yapıldı. Bunu terör örgütüne rağmen yaptık.

-İlk işimiz terör belasından kurtulmak. İnlerine gireceğiz. Şehirde, dağda nerelerdelerse bulacağız. Şehitlerimizin hesabını soracağız.

-Gençler için çok güzel iş alanları açıyoruz. Spor tesisleri yapıyoruz. Gençlerimize 434 milyon liralık yatırım yapıyoruz.

-Şimdi vatandaşları sokağa çağırıyorlar. Vatandaş sokağa inerse siz kaçacak delik ararsınız. Diyarbakırlı sokağa ancak teröre dersini vermek için iner.

-Türkiye ile Suriye'nin 911 kilometre sınır var. PKK, PYD, DAEŞ ülkemize sızıyor. Biz bunları izleyecek miydik?

-Operasyonlar PKK, PYD, DAEŞ temizlenene kadar devam edecek. Bize nasihat verenler önce kendilerine baksınlar.

-Suriye'nin toprak bütünlüğü bizim için olmazsa olmaz. Güney sınırımızda bir yapay devlet kurulmasına asla izin vermeyiz.

-Kürt kardeşlerimizle en ufak bir derdimiz yok. Türkiye, Kürtlerin de barışın da yegane garantisidir. Bizim sorunumuz PKK, PYD, YPG ve DAEŞ terör örgütüdür

-Birliğimizi ve beraberliğimizş hiçbir terör örgütü bozamaz. Paraları dağa gönderenlerden hesabını soracağız. Kim düzgün çalıştıysa başımızın üstünde yeri var.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
"FETÖ, PKK'nın değirmenine su taşıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz