Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderlerle dörtlü zirvede bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Almanya Başbakanı Merkel ve İtalya Başbakanı Renzi ile dörtlü zirve gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 5.9.2016 13:55 Güncelleme Tarihi: 5.9.2016 13:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderlerle dörtlü zirvede bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile dörtü zirve gerçekleştirdi.

DÖRT LİDER BİR ARADA

Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi için bulunduğu Çin Halk Cumhuriyeti'nin Hangcou kentinde Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Almanya Başbakanı Merkel, İtalya Başbakanı Renzi ile bir araya geldi.

ERDOĞAN VE HOLLANDE BAŞ BAŞA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Hollande zirvenin ardından baş başa görüştü. Dörtlü zirve ve ardından Erdoğan-Hollande görüşmesi basına kapalı yapıldı.

"TÜRKİYE OLMADAN KAZANAMAYIZ"

Öte yandan G20 Zirvesinden daha birkaç gün önce AB'nin en büyük üç ekonomisi olan Almanya, Fransa ve İtalya'nın liderleri, İtalya'daki bir araya gelmiş ve dünyanın görmezden geldiği mülteci sorunu ile ilgili "Türkiye olmadan insan kaçakçılarına karşı mücadelede başarılı olmayacaklarını" açıklamışlardı. Bugün kü buluşmada liderlerin gündemindeki konulardan bir tanesinin de kuşkusuz mülteci sorunu ve Türkiye'den isteyecekleri destek olduğu düşünülüyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderlerle dörtlü zirvede bir araya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz