Altın anneye!

Rio olimpiyatlarındaki tek altınımızı getiren yıldız güreşçimiz Taha P&G Olimpiyatlar Sergisi’nde konuştu: “Her şey marşımız içindi.”

Giriş Tarihi: 6.9.2016 12:04
Altın anneye!

8 madalyayla kapattığımız Rio Olimpiyatları'nda tek altını getiren sporcuydu belki ama yalnızca başarısı değil, alçakgönüllü ve düzgün karakteriyle de gönülleri fethetmişti Taha Akgül... Rio'daki röportajımızı unutmayan Taha, "Sabah gazetesi değil mi, keyifle okudum" diyerek annesi Gülbahar Hanım'a dönüp şöyle diyor: "Arkadaşım da Sivaslı!" P&G Olimpiyatlar Sergisi'ne altın madalyayı getiren mayoyu hediye eden, altını ise annesinin boynuna asan Taha, macerasını bir kez daha SABAH'la paylaştı.

MARŞIMIZI RİO'DA OKUTMALIYDIM

"Olimpiyatların son gününe güreşin kalması ve o zamana kadar altın madalya alınmayışı üzerimdeki baskıyı daha da arttırdı. Ben güreşene kadar 3 gümüş, 4 bronz madalyamız vardı. Sosyal medyada 'Herkesin umudu Taha' dediler. Herkesin duasını hissettim. Şampiyon olacağıma inandım. Altın madalya kazanarak İstiklal Marşımızı ilk ve tek dinleten isim ben oldum."

HEP TAHA'NIN YANINDAYDIM

Taha Akgül: "2020 Tokyo olimpiyatlarında inşallah ülkemiz daha başarılı olacak. Benim hedefim de elbette tekrar altını alabilmek..."Gülbahar Akgül: "Anneler çocuklarının arkasında durup desteklerini esirgememeliler. Küçüklüğünden beri Taha'nın arkasındayım. Başaramadığı zamanlarda bile yanında olduk, ona hep 'Bugün olmazsa yarın olur' dedik."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın anneye!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz