HDP'li belediyelere kayyum atandı

28 belediyeye kayyum atandı. Kayyum atanan belediyeler arasında Batman ve Hakkari'nin de olduğu belirtiliyor. Diyarbakır'ın Sur ilçesi, Ağrı'nın Diyadin ilçesi, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinin de kayyum atanan belediyeler arasında olduğu öğrenildi. Kayyum atanan belediyeler arasında, 2 il, 24 ilçe ve 2 belde var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde, "Bize Kanun Hükmünde Kararname’nin verdiği yetki 15 gündür. 15 gün içerisinde 28 belediyenin yönetimi teröristte değil, 28 belediyenin yönetimi Kandil’in talimatında değil, ay yıldızlı bayrağa kendini adamış insanların yönetimiyle devam edecektir" demişti.

Giriş Tarihi: 11.9.2016 09:30
HDP'li belediyelere kayyum atandı

Yurt genelinde teröre destek verdiği öne sürülen 28 belediyeye kayyum atandı. Kayyum atanan belediyeler arasında Batman ve Hakkari'nin de olduğu belirtiliyor. Diyarbakır'ın Sur ilçesi, Ağrı'nın Diyadin ilçesi, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinin de kayyum atanan belediyeler arasında olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bize Kanun Hükmünde Kararname'nin verdiği yetki 15 gündür. 15 gün içerisinde 28 belediyenin yönetimi teröristte değil, 28 belediyenin yönetimi Kandil'in talimatında değil, ay yıldızlı bayrağa kendini adamış insanların yönetimiyle devam edecektir. Sadece Güneydoğu ve Doğu'da değil Türkiye'nin hangi noktasında olursa olsun eğer bu konuda teröre bulaşmış, sadece PKK, KCK, Kandil terörüne değil, FETÖ terörüne de bulaşmış tüm belediyeler için de aynı şey geçerlidir" demişti.

ÖZEL HAREKAT VE ZIRHLI ARAÇLAR BÖLGEDE

Belediyenin çevresinde çok sayıda özel harekat polisi ile zırhlı aracın da varlığından söz ediliyor. Yaşanan bu gelişmenin zamanlamasına neden olarak, terör örgütü PKK'nın olası eylemleri gösteriliyor.

VALİLİK AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Bu konuyla ilgili olarak Diyarbakır Valiliği'nden açıklama bekleniyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li belediyelere kayyum atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz