provokasyona hazırlanıyor

Belediyeleri teröre destek sağlayan 'de kanlı 6-8 Ekim olaylarının çağrısını yapan Genel Başkan yeni bir provokasyonun sinyalini batı medyası üzerinden verdi.

Giriş Tarihi: 16.9.2016 16:36 Güncelleme Tarihi: 16.9.2016 16:37
HDP provokasyona hazırlanıyor

Geçtiğimiz hafta partisinin belediyeleri terör örgütü PKK'ya destek verdiği gerekçesiyle kayyuma devredilen eş Geneş Başkanı kanlı bir süreci getirmeye çalıştıklarını itiraf etti. Kobani bahanesiyle kanlı 6-8 Ekim olaylarında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde halkı sokağa çağıran isim olarka tarihe geçen Demirtaş Batı medyası üzerinden benzeri bir senaryoyu hayata geçirmeyi hedeflediklerinin sinyallerini verdi.

"KÜRTLER GÜÇ KULLANMAK ZORUNDA!"

Kürtlere tüm temel hak ve hürriyetlerin teslim edildiği, 'batıda ne varsa doğuda da olacak' düsturuyla açılımların yapıldığı ve bu bölgelerin birinci dereceden kalkınma teşvik bölgeleri ilan edilmesine rağmen Kürtlerin zulüm gördüğünü iddia eden Demirtaş İngiliz Financial Times'a konuştu. Burada 6-8 Ekim benzeri olayları tekrar ettirmeyi hedeflediklerinin sinyallerini veren Demirtaş "Hükümet bize başka bir seçenek bırakmıyor. Başka bir savunmamız yok. Kürtler tarihte kazanmak için güce ihtiyacı olduğunu öğrendi." şeklinde konuştu.

EŞBAŞKANI VE VEKİLLERİ UZUN SÜREDİR TEHDİTLER SAVURUYOR

Terörist cenazelerinin başrolü olan HDP'li vekillerin son bir aylık karnesi de Demirtaş'ın tehditlerindeki hedefi doğruluyor. Bilindiği gibi Figen Yüksekdağ, İdris Baluken gibi isimler uzun süredir 'GİDİŞAT İÇ SAVAŞ' anahtar kelimesiyle tehditler savuruyordu.

Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP provokasyona hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz