Başbakan Yıldırım: Bu oyunun farkındayız

Başbakan Binali Yıldırım Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesindeki Somkaya ve Gökçebulak köylerinde taziye ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 17.9.2016 14:31
Başbakan Yıldırım: Bu oyunun farkındayız

Başbakan Yıldırım taziye sonrasında yaptığı açıklamada açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Nasıl Suriye'de Irak'ta bir ulusu, bir ülkeyi yok etmeye çalışıyorlarsa Türkiye'de de aynı oyunu oynamaya çalışıyorlar. Bu oyunun farkındayız, Ağrı da, Edirne de bu oyunun farkında, 79 milyon vatan evladı bu oyunun farkında. Bunların efendileri ve taşeronları, bu işe kim bulaşmışsa iyi bilsin ki bu sefer yanlış adresteler." dedi.

"BEKLEMEK YOK TAARRUZ VAR" MESAJI

Başbakan Binali Yıldırım, "Terör örgütlerinin saldırılarını beklemeyecek güvenlik güçlerimiz, onları neredeyse arayıp bulacak ve milletimizin güvenliğini sağlayacak her türlü tedbiri alacaklar" dedi.

Başbakan Yıldırım, Ağrı Tendürek'teki çatışmada şehit olan korucuların ailelerini ziyaret etti. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldırım, birlik ve beraberlik mesajları verirken operasyonların kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Çözümün, terör örgütünü Kürtlerin, Türklerin arasından çıkarıp bu topraklardan tamamen temizlemek anlamına geldiğini ifade eden Yıldırım, operasyonların vatandaşların can ve mal güvenliği sağlanana dek, terör örgütünün koruculara, jandarmaya, polise, askere saldırıları tamamen bitene dek devam edeceğini söyledi.

BU KÜRESEL OYUNU GÖRDÜK FARKINDAYIZ

"Terör örgütlerinin kumanda merkezi hep aynıdır" diyen Yıldırım, şöyle konuştu:

"Terör örgütlerinin kutsalı yok. Terör örgütleri kim parayı verirse ona hizmet ederler. Kürtlerin sorunlarını, dertlerini halletmek için mücadele ettiklerini söyleyenler burada, Kürt kardeşlerini kahpece katlediyorlar, şehit ediyorlar. Bu mudur Kürtlerin sorununu çözmek? Bu mudur, Kürtlerin hakkını hukukunu aramak? Onları öldürmekle mi, şehit etmekle mi bunu başaracaksınız? Bu küresel bir oyundur. Nasıl Suriye'de, Irak'ta bir ulusu bir ülkeyi yok etmeye çalışıyorlarsa, Türkiye'de de aynı oyunu oynamaya çalışıyorlar. Bu oyunun farkındayız. Ağrı da Edirne de bu oyunun farkında, 79 milyon vatan evladı bu oyunun farkında. Bunların efendileri ve taşeronları, bu işe kim bulaşmışsa iyi bilsin ki bu sefer yanlış adresteler. Bu milleti tarihin hiçbir döneminde hiçbir alçak güruh yenemedi. Bundan sonra da yenemeyecek. Kardeşliğimizi birliğimizi beraberliğimizi kimse bozamayacak bu fidanlarımızın geleceğini asla karartamayacaklar."

Başbakan Yıldırım, "Savunmada değil taarruzda olacağız" sözlerinin hatırlatılması ve bundan sonraki sürecin sorulması üzerine şöyle açıklama getirdi:

ARAYIP BULACAĞIZ

"Terör örgütlerinin saldırılarını beklemeyecek güvenlik güçlerimiz, onları neredeyse arayıp bulacak ve milletimizin güvenliğini sağlayacak her türlü tedbiri alacaklar. Bunların yuvalandıkları yerler bellidir. Buna yönelik çalışmalar devam ediyor. Bir yandan sınırlarımızın geçişlere karşı tam güvenliğini sağlarken, diğer yandan da topraklarımızda bulunan bu şer odaklarını birer birer ortadan kaldırıp milletimizin huzurunu sağlayacağız."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım: Bu oyunun farkındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz