Çilingir sofrasından Suriye seyri CHP'yi karıştırdı

Suriye sınırında incelemelerde bulunmak üzere gönderilen CHP heyetinin rakı sofrası partiyi karıştırdı. Partiyi 'rakıcılardan temizleyeceğini' söyleyen Kılıçdaroğlu'nun tavrı merakla bekleniyor.

Giriş Tarihi: 29.9.2016 14:36
Çilingir sofrasından Suriye seyri CHP'yi karıştırdı

Suriye sınırını gözlemlemesi için gönderilen CHP heyetinin "Vur patlasın çal oynasın" eğlencesi CHP'de krize neden oldu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, il başkanlarından oluşan bir heyeti çatışmaların yaşandığı bölgelerde inceleme yapması için Suriye sınırına gönderdi. Ancak CHP'li heyet, bölgedeki bir evde çilingir sofrası kurup, davullu zurnalı eğlence düzenledi. Felekten bir gece çalan CHP'li heyetin görüntüleri internete düşünce partide ortalık karıştı.

'BU KADAR DA OLMAZ' İSYANI

Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla sınırı incelemeye giden ancak bölgede felekten bir gece çalan CHP'li heyete tepkiler çığ gibi büyüdü. Bölgeden şehit haberlerinin geldiği günlerde CHP'lilerin rakı sofrasında davullu zurnalı eğlence düzenlemesine parti içinden de "bu kadar da olmaz" sesleri yükseldi.

PARTİYİ TEMİZLEYECEKTİ AMA...

Kılıçdaroğlu, 30 Mart 2014'teki yerel seçim hezimetinden hemen sonra, "Partide Rakı sofralarında Türkiye'yi kurtaran elitistler var. CHP'yi bunlardan temizleyeceğim. Bana çalışan adam lazım, rakı sofralarında konuşan adam değil" demişti. Kılıçdaroğlu'nun bu son skandal nedeniyle çok sinirlendiği hatta, sınırda rakı sofrası kuran il başkanlarının savunmasının alınmasını istediği iddia edildi.

BUNLAR DA CHP'NİN KRİPTOLARI

Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu'nun da aralarında bulunduğu heyet kasaplık yapan CHP Karkamış İlçe Başkanı Mehmet Polat'ın evinde kurulan çilingir sofrasında eğlenirken Türkiye o gün verilen 10 şehidine ağlıyordu. Şehit cenazelerinin olduğu bir günde yapılan eğlenceye tepki gösteren bazı partililer, "Bunlar da bizim partinin kriptoları. Şehit cenazelerine katılacaklarına rakı sofrasında çalgıyla çengiyle eğleniyorlar. Kabul edilecek bir durum değil. Bir tarafta 10 tane şehit bir tarafta bizim heyetin eğlencesi" diye tepki gösterdi.

MOODY'S'E DESTEK

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in, Türkiye'nin kredi notuna ilişkin 'siyasi' kararına destek verdi.

SKANDAL AÇIKLAMA

Moody's'in notunun siyasi olmadığını, Türkiye ekonomisinin kötüye gittiğini ifade eden Toprak,"Bu tablonun sorumlusu AK Parti'dir" dedi. Moody's'in not indirimine tepki gösterenleri eleştiren Toprak skandal kararı savunarak, "Kredi derecelendirme kuruluşlarının zaman zaman siyasi maksatlı not artışları ya da indirimleri yaptıkları öne sürülse bile, küresel yatırımcıların, dış sermayedarların, bir ülkeye, o ülkenin ekonomisine bakarken dikkate aldıkları temel unsurlardan birisi, küresel piyasaların işleyişi gereği bu notlardır" dedi.

Güneş

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Çilingir sofrasından Suriye seyri CHP'yi karıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz