Ogün, Dink’i öldürürken jandarma kameraya çekmiş

Hrant Dink davasında, Ogün Samast’tan şok ifade: Cinayet günü beni takip edenler her hareketimi kameraya çekti

Giriş Tarihi: 1.10.2016 10:07
Ogün, Dink’i öldürürken jandarma kameraya çekmiş

Hrant Dink cinayetinin Jandarma ayağına ilişkin yürütülen soruşturmada flaş bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yayımlanan veSamsun Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde çekildiği anlaşılan tetikçi Ogün Samast'ın bazı devlet görevlileri ile samimi konuşmalarını gösteren görüntülerle ilgili Samast'ın ifadesine başvuruldu. Hakim, görüntülerde kendisine cep telefonundan izletilen ve "çok sert bakmışsın" diye yorum yapılan kaydın ne olduğu soruldu. Samast bu kaydın cinayet günü kendisini takip eden istihbaratçılar tarafından çekilen görüntüler olduğunu belirtti. Samast özetle şunları anlattı:
Bu görüntüler olay yerinde cinayet öncesi beni takip eden kişilerin çektiği takip görüntülerdi. Güvenlik kamerası görüntüsü değildi.
Cinayet öncesi Yasin Hayal ile görüşmeler yaptığım ankesörlü telefonun önünde beklerken ve sigara içerken bulunduğum yere göre caddenin karşısından daha önceki ifademde bahsettiğim siyah renkli Megane tarzı bir aracın bulunduğu yerden çekildiğini anladım.
Görüntüler aslında yaklaşık 2 buçuk saat sürmektedir.
Görüntüleri iki kişi çekmişti, bir tanesi resmi jandarma kıyafetli rütbeli bir personeldi, hatta başındaki jandarma kepini apoletinin altına sokmuştu, apoletinde yıldız vardı. Başka bir kişi de küçük bir el kamerası ile görüntüleri oturduğu yerden çekiyordu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ogün, Dink’i öldürürken jandarma kameraya çekmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz