Rusya'dan ‘vize’ açıklaması

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Lihaçev, bakanlığın Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye ile iş sektörü için vizesiz rejim konusunda anlaşılmasını talep ettiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 2.10.2016 16:18
Rusya'dan ‘vize’ açıklaması

Lihaçev, Tass haber ajansına yaptığı açıklamada, "Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan girişimcilerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızınTürkiye'yi vizesiz rejim ile ziyaret etmelerini öngörecek eşit kararların alınması için Türkiye Dışişleri Bakanlığı ile anlaşılmasını talep ettik" ifadelerini kullandı.

Lihaçev, Ağustos ayı başında bakanlığın ülke yönetiminden, RusyaDevlet Başkanı Vladimir Putin'den hem ticaret hem hizmet alışverişi hem de turizm sektörünün gelişmesi işbirliği prensiplerine dönüleceğine ilişkin kesin sinyaller aldığını hatırlattı. Lihaçev, "Bu çalışmayı birbirimize doğru attığımız ortak adım olarak algılıyoruz. İş sektörü için Türkiye'ye vizeler pahalı ve alması o kadar da kolay değil" diye ekledi.

Eylül ayı sonunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Lihaçev ile görüşmesi çerçevesinde Türkişletmeciler için vizesiz rejim talep etti ve ülkelerin eski ticari hacmine ulaşmalarını ümit ettiğini belirtti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'dan ‘vize’ açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz