50 koli eşyanın sırrı çözüldü

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri / operasyonu kapsamında Ambarlı Limanı'nda bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda içinde 'ye gönderilmekte olan 50 koli ele geçirildi.

Giriş Tarihi: 5.10.2016 09:42 Güncelleme Tarihi: 5.10.2016 11:25
50 koli eşyanın sırrı çözüldü

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, / 'nin yurtdışına nakit para ve eşya kaçırmasını engellemek için gümrük kapılarında denetimi sıklaştırdı.

Ambarlı Limanı'nda yapılan operasyonda, 'ye gönderilmek üzere bir lojistik firmasına teslim edilen 50 koli eşya incelemeye alındı. Kolilerde banka hesap cüzdanları, hard-diskler, flaş bellekler, hafıza kartları, çok sayıda dijital malzeme, terör elebaşı Gülen'in fotoğrafları, D serisi 1 dolar, eski emniyet amiri Serhat Soydan'a ait Emniyet Genel Müdürlüğü'nden verilmiş takdirname ve Taraf Gazetesi'nin Sivil Darbe Günlükleri manşetinin yer aldığı nüshası bulundu.

Eşyaları gönderen kişinin, Soydan'ın eşi Özgür Nurdan Soydan olduğu belirlendi. Serhat Soydan'ın, FETÖ üyeliğinden aranan Emre Uslu'nun 2001 yılında yurtdışına eğitime giderken kendisine kefil olan kişi olduğu öğrenildi.

(Habertürk)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
50 koli eşyanın sırrı çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz