Çocuklar ameliyata akülü arabayla giriyor

Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başlatılan uygulamada çocuklar, korkularını yenmeleri için ameliyathaneye akülü arabalarla indiriliyor.

Giriş Tarihi: 5.10.2016 09:50 Güncelleme Tarihi: 5.10.2016 11:29
Çocuklar ameliyata akülü arabayla giriyor

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, çocukların ameliyat korkularını yenmeleri ve ameliyathaneye eğlenerek gitmeleri amacıyla akülü arabauygulaması başlatıldı.

Daha önce ameliyathaneye tekerlekli sandalye veya sedyeye taşınan çocuklar, artık hastane yönetimince temin edilen akülü oyuncak araçlarla ameliyathaneye götürülüyor.

"Çocukların korkularını engellemek adına bu uygulamayı başlattık"

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yrd. Doç. Dr. Erkan , gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni başlattıkları uygulama kapsamında 2 adet akülü araba aldıklarını söyledi.

Hastanede hizmet kalitesini artırmayı amaçladıklarını ifade eden Doğan, hastaların psikolojilerinin de önemli olduğunu vurguladı. Özellikle çocukların ameliyat korkusuyla psikolojik travma yaşayabildiklerini dile getiren Doğan, "Bu tarz korkulara bağlı travmaları engellemek, bir nebze de olsa çocukları rahatlatmak, ameliyathaneye gidecek çocukların korkularını engellemek adına bu uygulamayı başlattık. Servisten ameliyathaneye kadar giden yolu arabayla eğlenceli hale getirdik." dedi.

(AA)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar ameliyata akülü arabayla giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz