'da ilk açığa alınan ilk kamu görevlisi

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Fetullahçı Terör Örgütü'ne () yönelik operasyonlar kapsamında 'da yapılan çalışmalara ilişkin, "'u 16 Temmuz'a bağlayan gece 03.00'de ilk açığa alınan kamu görevlisini açıkladı.

Giriş Tarihi: 6.10.2016 17:23 Güncelleme Tarihi: 6.10.2016 17:30
15 Temmuz'da ilk açığa alınan ilk kamu görevlisi

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonlar kapsamında AFAD'da yapılan çalışmalara ilişkin, "15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece 03.00'de ilk açığa alınan kamu görevlisi, AFAD İstanbul il müdürüdür. O gece bilgimiz olduğu kadarıyla darbecilere İstanbul Valiliğini ele geçirilebilmesinde yardımcı olabileceğini söylemiş. Bu bizim için sembolik değeri yüksek olan bir hadise." dedi.

Kaynak, Başbakanlık Acil ve Afet Durum Yönetimi Başkanlığında () düzenlenen "Suriyeliler Yüksek Koordinasyon Kurulu Toplantısı" öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İLK AÇIĞA ALINAN İSİM O OLDU

Bir gazetecinin " operasyonları kapsamında AFAD'da ne gibi çalışmalar yapılıyor?" sorusuna ilişkin Kaynak, AFAD'ın bu konuda "efsane" bir çalışma yaptığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece 03.00'de ilk açığa alınan kamu görevlisi, AFAD İstanbul il müdürüdür. O gece bilgimiz olduğu kadarıyla darbecilere İstanbul Valiliğini ele geçirilebilmesinde yardımcı olabileceğini söylemiş. Bu bizim için sembolik değeri yüksek olan bir hadise. Şuana kadar toplam 65 AFAD mensubu memuriyetten çıkarılmıştır. 55 personel görevden uzaklaştırılmıştır ve hakkında idari soruşturma yapılan 14 kişi olmuştur. Alınan bilgilerde yanlışlık yapıldığı anlaşılan 6 personel de görevine iade edilmiştir. Üç ilde 3 il müdürümüz maalesef tutukludur."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz'da ilk açığa alınan ilk kamu görevlisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz