Bu hale getirene beraat

Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü’nde stand açan öğrencilere soda şişesi atanlar beraat etti. Cam parçaları gözüne dolan ve aylarca tedavi olan öğrenci Dilara Sina Tabak, sanıkların ceza almamasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 6.10.2016 10:54 Güncelleme Tarihi: 6.10.2016 10:54
Bu hale getirene beraat

Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü'nde açılan AK Parti Gençlik Kolları'na ait stand, Kolektif ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri tarafından saldırıya uğradı. İki yıl önce yaşanan saldırı sırasında, suratına dolu soda şişesi fırlatılan Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Dilara Sina Tabak, ağır yaralandı. Basınçla birlikte patlayan şişenin cam parçaları, genç kızın hem alnına hem de gözlerine doldu. Olayın ardından hastaneye kaldırılan genç kız, tedavi altına alındı. Genç kızın yüzündeki cam parçaları ancak özel bir yöntemle toplanabildi.

Yaşanan korkunç olayla ilgili öğrenci şikayetçi olurken, görgü tanıkları da olayı gerçekleştiren kişileri teşhis etti. Yaklaşık 2 yıl süren davada karar önceki gün çıktı. Mahkeme, saldırganların beraatine karar verdi. Mahkeme ayrıca, sanık avukatlarının vekalet ücretlerinin ise hazine tarafından ödenmesine hükmetti. Skandal karara Dilara Sina Tabak'ın ailesi ve arkadaşları tepki gösterdi.

Yeni Şafak'a konuşan genç öğrenci, "Müezzinlere saldıranlar bile serbest kalıyor. Benim adli tıp raporumda içi dolu soda şişesinin direkt öldürmek amaçlı atıldığı da yazıyor. Sanıkların ceza alması için daha ne yapmaları gerekiyor" diyerek isyan etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu hale getirene beraat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz