7.1 güncellemesi ile gelen yenilikler

Google'ın telefonları ile birlikte sahneye çıkarttığı yeni sürümü Android 7.1, bakın beraberinde hangi yenilikleri getiriyor?

Giriş Tarihi: 7.10.2016 12:06
Android 7.1 güncellemesi ile gelen yenilikler

Google'ın geçtiğimiz Salı gerçekleşen "Made by Google" etkinliğinde telefonlar ve diğer donanım duyurularının yanında gözden kaçmış olabilecek önemli bir yenilik daha vardı. Google, bu etkinlikte yepyeni bir sürümünün daha duyurusunu yaptı: Android 7.1.

Yeni Pixel telefonların Android 7.1'le çalışan ilk cihazlar olacağı biliniyor. Geçtiğimiz yaz görücüye çıkartılan Android 7.0 Nougat'ın aksine, bu yeni sürüm için ayrıca bir duyuru tarihi ya da kullanıcıların denemesi için bir beta sürüm söz konusu değil.

chip.com.tr'nin haberine göre 4 Ekim'deki etkinlikte aslında Google'ın yaptığı duyurularda Pixel telefonların hangi özelliklerinin Android 7.1'in bir parçası olacağı ve hangilerinin bütün telefonlara geleceği konusunda bir açıklık getirilmemişti. Bu etkinliğin ardından Google nihayet kafa karışıklığını ortadan kaldırmak adına bir açıklama yaptı. Buna göre Android 7.1'e gelen onaylanmış yeni özelliklerin listesi şöyle:

Gece Işığı

Dokunma/ekran performansı geliştirmeleri

Hareketler (Parmak izi aşağı kaydırma hareketi – opt-in)

Kesintisiz A/B sistem güncellemeleri

Daydream VR modu

Geliştirici özellikleri

Manuel depolama yöneticisi

Pixel telefonlar için duyurulan Google Assistant ve sınırsız fotoğraf yükleme özellikleri şimdilik yalnızca Pixel'e özgü gibi duruyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Android 7.1 güncellemesi ile gelen yenilikler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz