Ankara'da iki canlı bomba kendini havaya uçurdu!

Ankara'da Haymana yolu civarında teslim olmak istemeyen iki terörist kendini havaya uçurdu. Ölen teröristler biri kadın olmak üzere iki kişi olduğu belirtildi.

Giriş Tarihi: 8.10.2016 09:32
Ankara'da iki canlı bomba kendini havaya uçurdu!

Ankara'da, Haymana yolu civarında bombalı araçla eylem hazırlığındaki iki terörist, düzenlenen operasyonda polisin "teslim ol" çağrısı üzerine kendilerini patlattı. Teröristler ölü ele geçirildi.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi sevk edildi. (DHA)

ANKARA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Olay sonrası konuşan Ankara Valisi Ercan Topaca, operasyonla ilgili ''Bu olay Diyarbakır'dan yapılan bir ihbar üzerine polisin aradığı şahıslar. Dün bu bölgeden bir vatandaşın bir kadın, bir erkek şüpheli şahıs gördüğü ihbarı üzerine bu bölgede yoğunlaşıldı.TERÖRİSTİN KİMLİĞİNE ULAŞILDI

Buradaki bir kulübede bazı şahısların olduğu görüldü. Sabah saatlerinde polisler 'teslim ol' çağrısında bulundu. Buna olumlu cevap vermediler. Daha biz müdahale etmeden kendilerini patlattılar. Alanda yapılan incelemede bir şahsın kimliğine ulaştık.

200 KİLO AMONYUM NİTRAT ELE GEÇİRİLDİ

Harun Arslan Bingöl doğumlu. Bir bayan olduğunu da düşünüyoruz ancak onun kimliği henüz tespit edilebilmiş değil. Üçüncü bir kişiden de söz ediliyor. Onu tespit etmeye çalışıyoruz. 200 kilo civarında amonyum nitrat ve plastik patlayıcılar olduğunu tahmin ediyoruz.

Amaçları neresiydi o konuda çok kesin bir şey söylemek mümkün değil. Kendi kendilerini patlattılar. Bir eylem önlenmiş oldu. Otomobilde bu saldırıda kullanacaklardı muhtemelen. Otomobilde son bir iki gün içerisinde satın alınmış.

TÜRK BAYRAĞI ASMIŞLAR

İlginç olan bu araca Türk bayrağı asmışlar. Kendilerini kamufle etmek için Türk bayrağı asmak suretiyle bu hazırlıkları yaptıklarını düşünüyoruz. Henüz örgüt bağlantısı net değil ama elde ettiğimiz bilgiler Harun'un PKK bağlantılı olma ihtimali yüksek. Olayın yapılma ve planlanma şekli olarak PKK'yı işaret ediyor " ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar gelecek...

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da iki canlı bomba kendini havaya uçurdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz