'ta sokaklara Erdoğan posterleri asıldı

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve terör örgütü için sembolik öneme sahip köyünün muhalifler tarafından ele geçirilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi. Ayrıca DEAŞ'tan temizlenen Dabık'ta sokaklara Erdoğan posterleri ve Türk bayrakları asıldı.

Giriş Tarihi: 17.10.2016 09:15 Güncelleme Tarihi: 17.10.2016 10:23
Dabık'ta sokaklara Erdoğan posterleri asıldı

Carter, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, "Müttefikimiz Türkiye ve uluslararası koalisyon tarafından köyünün 'tan Suriyeli muhalifler tarafından kurtarıldığına dair haberleri memnuniyetle karşılıyorum." ifadesini kullandı.


"Dabık'ın kurtarılması, DEAŞ'ın kalıcı bir yenilgiye uğratılması içinSuriye'de mücadeleye yeni bir ivme kazandırmıştır. Dabık'ı özgürleştirmek için savaşan Suriyelilere ve müttefikimiz Türkiye'ye bu operasyon sırasındaki yakın iş birlikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum."Dabık'ın DEAŞ için stratejik öneme sahip olduğunu, örgütün burada büyük zulümlere imza attığını ve İngilizce dergisine bu bölgenin adını verdiğini hatırlatan Carter, şunları kaydetti:

tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu, Suriye'de Dabık köyü ve Soran beldesini DEAŞ'tan almıştı. DEAŞ'ın bir yayın organına adını veren Dabık, örgüt için sembolik öneme sahip. Örgüt, Dabık'ta "Müslüman olmadığına inandığı güçler" ile yapacağı savaşla ""in başlayacağına inanıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Dabık'ta sokaklara Erdoğan posterleri asıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz