'da bayrak krizi!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçleri ile 'un kuzeyindeki Başika Cephesi'ne i sevkiyat yapmak isteyen Irak ordusu arasında "bayrak" krizi devam ediyor.

Giriş Tarihi: 18.10.2016 10:31
Musul'da bayrak krizi!

Irak ordusu, terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu 'u kurtarma operasyonuna kuzey cephesinden katılmak için bölgeye zırhlı araçlarla sevkiyata başladı.

UZUN SÜRE BEKLETİLDİ

Kentin kuzey bölgesindeki Başika'ya geçmek için Peşmerge cephelerini kullanan ler, çoğunluğu ABD yapımı zırhlı araçlarına taktıkları Şiiliği temsil eden bayraklardan dolayı söz konusu cepheye giriş yapamadı.
Irak ordusuna mensup askerler Peşmergeler tarafından kontrol noktasında uzun süre bekletildi.

Peşmergelerin, Irak askerlerine söz konusu bayraklar indirilmeden geçişlerine izin verilmeyeceğini belirtmesi üzerine, uzun bir süre bekleyen askerler bayrakları kaldırmalarının ardından Başika Cephesi'ne hareket edebildi.

Erbil ve Bağdat, Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonu çerçevesinde, Irak ordusunun Peşmerge güçlerinin cephelerini kullanmasına izin vermişti.

Bu askeri anlaşmanın üzerine, Irak ordusu Musul'un güney, doğu ve kuzey bölgelerine zırhlı araçlarla sevkiyata başlamıştı ancak Şiiliği temsil eden bayraklardan dolayı defa iki gün önce Peşmerge ve Irak ordusu arasında Musul'un Mahmur ilçesinde kriz çıkmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Musul'da bayrak krizi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz