ın otuz yıllık emeğini dılar

Van'da bir ın 30 yılda biriktirdiği parayla satın aldığı 7 büyükbaş ındı.

Giriş Tarihi: 19.10.2016 10:41 Güncelleme Tarihi: 19.10.2016 10:48
Çobanın otuz yıllık emeğini çaldılar

Van'ın Edremit ilçesine bağlı Köprüler Mahallesi'nde lık yapan 60 yaşındaki Ahmet Bayco'nun büyükbaş larının bulunduğu ahıra kimliği belirsiz kişi ya da kişiler girdi.

Gece saatlerinde ahırın dış kapısının kilidi kırılarak içerideki 7 büyükbaş hayvan ındı. Sabah saatlerinde yem vermek için ahıra gelerek hayvanlarının çalındığını fark eden Bayco, durumu jandarmaya bildirdi.

"Bir gecede bunca yıllık emeğimi çaldılar"

Bayco, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçimini hayvancılıkla sağladığını, hayvanlarının çalınmasıyla mağdur duruma düştüğünü söyledi.

Büyük emek vererek satın aldığı hayvanlarının çalınmasının kendisini çok üzdüğünü vurgulayan Bayco, "30 yıl boyunca çobanlık yaparak biriktirdiğim parayla önceki yıl hayvan satın aldım. Geçimimi bu hayvanlara bakarak sağlamaya çalışıyordum ama bir gecede bunca yıllık emeğimi çaldılar. Beş çocuğum var, bunlara nasıl bakacağımı bilemiyorum. Devletimizden yardım bekliyoruz." dedi.

"Yardım kampanyası başlattık"

Öte yandan, mahalle Muhtarı Yusuf Bilgin, hayvanları çalınan Bayco için köyde yardım kampanyası başlattıklarını belirterek, "Gücümüz yettiği kadar yardım etmeye çalışacağız ama devletimizin ve bölgedeki iş adamlarının da mağdur çobanımıza yardım etmelerini bekliyoruz. Gerçekten çok mağdur bir vatandaşımız. 30 yıllık emeği bir gecede çalındı." diye konuştu.

(AA)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Çobanın otuz yıllık emeğini çaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz