Erdoğan’ı dinledik salalardan etkilendik

, şehitlerinin aileleriyle ve gazilerle anket yaptı. O geceyi yaşayanların yüzde 96’sı “Cumhurbaşkanının daveti bizim alanlara inmemizi sağladı” dedi. Katılanların tamamı darbeci ’cülerin idamını istedi

Giriş Tarihi: 20.10.2016 09:48
Erdoğan’ı dinledik salalardan etkilendik

Sosyal Politikalar Başkanlığı, " Zaferi" projesiyle darbe girişiminde hayatını kaybeden 241 şehidin ailesini ve 2 bin 194 gaziyi ziyaret etti. O gece yaşananlara ışık tutması ve darbeyi önleyen kahramanların görüşlerinin alınması için şehitlerin ailelerine ve gazilere soruların yer aldığı formlar dağıtıldı. Görüşülen vatandaşlara, "Alana nasıl indiniz?", "Cumhurbaşkanının alanlara çağırması sizi nasıl etkiledi?", "Sizi etkileyen en önemli faktör nedir?" şeklinde sorular yöneltildi. O geceyi yaşayanların yüzde 96'sı, "Cumhurbaşkanı'nın daveti bizim alanlara inmemize sebep oldu" derken katılımcıların yüzde 94'ü salaların meydanlara inmelerinde bir diğer etken olduğunu söyledi. Formu dolduran vatandaşların tamamı ise idam cezasının geri gelmesini ve darbeci 'cülerin asılmasını istedi.

2. KURTULUŞ SAVAŞI
AK Parti'nin Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi:
O gece korku yüreklere hapsedilmişti. Şehit ailelerimizi, gazilerimiz dinlerken bunun nasıl bir destan olduğunu gördük. Yaptığımız görüşmelerde o gece vatanın elden gittiği ve gidebilecekleri ikinci bir vatanın olmadığını çok net gördüklerini söylediler. Dolayısıyla o gece Türkiye'ye sahip çıkmak, milletine, vatanına, bayrağına, ezanına, Türkiye'nin lideri Erdoğan'a sahip çıkmak için sahaya indiklerini söylediler.
Milletimiz o gün Kurtuluş Savaşındaki ruhu yeniden yaşamış, 1. Kurtuluş savaşında vermiş olduğu mücadeleyi silahsız bir şekilde 15 Temmuz gecesi vermiştir. Böyle bir millet yok, dünyada 15 Temmuz gecesi gibi yaşanan gecede yok. Silahlı bütün unsurlara karışı silahsız, milletin sevdalıları, vatan sevdalıları göğsünü siper ettiler.
Projeyle çok önemli veriler elde ettik. Bu verilerle ulusal ve uluslararası makaleler yayımlanacak. Bütün dünyada ve Türkiye'de, demokrasiye not düşecek belgeler olacak. Ayrıca 2 bin 450 civarındaki görüntüleri belgesel haline getirip Genel Merkez'de yayımlayacağız. O görüntülerden istifa etmek isteyenler de kullanabilecek.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan’ı dinledik salalardan etkilendik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz