Aziz Yıldırım herkesi topa tuttu!

Fenerbahçe'de Ekim Ayı Yüksek Divan Kurulu toplantısında Aziz Yıldırım çok sert açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 22.10.2016 11:27
Aziz Yıldırım herkesi topa tuttu!

İşte Aziz Yıldırım'ın konuşması;

"Değerli Fenerbahçeliler günaydın diyerek başlıyorum. Uzun zamandır medyada gitsinler kampanyası yürütülüyor. Taraftarın üzerinden oyunlar oynanıyor. Almanya'dan gelenler bağırdı İngiltere'de. 18 senedir bu mücadeleyi veriyorum. Hep şunu söyledim... 3 Temmuz Türkiye için çok önemlidir. Eğer 3 Temmuz olmasaydı Fenerbahçe bu mücadelenin içine girmeseydi öyle zannediyorum ki FETÖ istediği amaca çoktan ulaşacaktı. Bunlar hep yüzeysel düşünülüyor.

Öyle değil. Dünyanın 140 ülkesinde yeniden dünyayı fethetme operasyonu yapılıyor. Ben Yargıtay kararının ardından bırakacağıma söz verdim. Ama maalesef her başarısızlıktan sonra istifa etsin havaları estiriliyor. Bunu da camiaya kadar getiriyorlar. Ben Yargıtay kararına kadar buradayım. Beni ancak kongre yollar. Beni sokaktaki ve medyadaki üç ahlaksız şerefsiz gönderemez. Yarın da Yargıtay'dan ne çıkacağını kimse bilemez. Bu karar Fenerbahçe için maddi-manevi çok önemlidir.

Fenerbahçe bu davaları hem Avrupa'da hem Türkiye'de yürütme mecburiyetindedir. Biz çalışmalar yapıyoruz. Medya konusunu konuşacağım bugün. 2-3 tane TV var, her gece yayın yapıyorlar. Sadece bizim kulüple ilgili değil. İçiyorlar viskiyi, geliyorlar. Bizlere hakaret ediyorlar. Biz hakaretlere maruz kalacak insanlar değiliz, biz seçimle geldik, seçimle gideriz. Siz Cumhurbaşkanı Tayyip Bey'e aday olma diyebilir misiniz? Aday olursak seçersiniz ya da seçmezsiniz. Aday olacaklar da şart koşmayacaklar. Kendine güvenen olacak.

Ali Şen konuşacaksa bundan sonra burada konuşsun. Şerefsiz-ahlaksızlar konuşuyor her gece. Ali Şen Bey benim onursal başkan olmaya ihtiyacım yok, ben bu kulübün önünde bekçi olurum dedim. Adam içiyor, kafayı çekiyor ağza alınmayacak sözler söylüyor. Bundan sonra sokakta gezdirmem bak açıkça söylüyorum. Tenkiti dinlerim, hakaret yok yalnız. FETÖ'cü patronlar, FETÖ'cü konuşanları yayına çıkaramaz. Bu devlete vergi vermeyenler, FETÖ'nün bankasına para yatıranlar... Böyle adalet olmaz.

17-25 Aralık'tan da önce FETÖ'yle ilişkisi olan herkes hesap vermeli bu ülkede. Viski içiyor masanın altından, zevkine göre konuşuyor. Yanındayken de köpek gibi korkuyorlar, köpek... Bu gazeteleri, bu TV'leri nasıl satın aldılar? Her gün soracağım bunları. Çaycı müdür oldu, şoför müdür oldu, bize sallıyorlar. İşlerine gelince başkandan özür dileriz, sonra 3 gün sonra yine sallıyorlar. Peşlerine düşerim haberleri olsun. Biz öyle sahipsiz insanlar değiliz, hele ben hiç değilim. Gerçek Fenerbahçe taraftarı ne söylüyorsa kabulümdür. Kim aday olmak istiyorsa olur. O olursa, ben olmam falan yok. Ben 98 yılında Ali Şen'e rağmen çıktım. Ali Şen bu kulübün üstünde kabus gibi duruyordu. Bizler çekip gideriz. Bir loca almayanlar ölene kadar fetva veremez. Burada babadan oğula kalacak bir miras da yoktur. Ben gittiğim zaman ceketimi alır giderim. Kötü gününde de iyi gününde de... İyi günde iyisin, kötü günde onursal başkan ol... Böyle bir şey yok. Her gün mahkemeye gidiyorum."

"TÜRK TAKIMLARININ AVRUPA BAŞARISI HEP TESADÜF OLACAKTIR"

"Başarı... 18 sene bu kulübe hizmet ettim. Kulübün hiç arazisi yoktu. 500 dönüme yakın arazi aldım bu kulübe. İki arsamızın bugünkü değeri 180 milyon dolar. Bu arkadaşlar kulübe hizmet etmek için çalışıyor... 18 senede 6 kere şampiyon olmuşuz, 8 defa 2. olmuşuz. Galatasaray, Beşiktaş kulüpleri 13-14 yıl şampiyon olamamış. Fenerbahçe'de gelenek var, 3 yılda bir şampiyon oluyor. Evet şu an başarısız takım. Ama takım kötü diyebilir misiniz? Hoca da iyi. 2003/2004'te 9 puan fark vardı, şampiyon olduk. 2010/11'de 9 puan gerideydik, 2. yarı şampiyon olduk. Hepimiz hapse gittik.Futbol bu, olabilir. TV'de karalamadan başka bir şey yok. Sporu nasıl kurtarırız diyen yok. Türk takımlarının Avrupa'daki başarıları hep tesadüf olacaktır. Aksini söyleyen varsa gelsin. Basketbol ve voleybolda marka olduk. Neden? Erkek basketbolda bütçemiz 26 milyon euro, geliri 12 milyon euro. En büyük bütçe CSKA, 30 milyonun üstünde. İndirin bakalım bütçeyi 10 milyona, başarı oluyor mu? Fenerbahçe 26 milyonluk bütçesini bozmazsa her sene final four oynar. Diğer branşlarda da böyle. Neden? Bütçesinden dolayı. Manchester United'la oynuyorsunuz. Pogba 100 milyon euro. Basın gerçekleri görmedikçe futbol ilerlemeyecek. Bugün Fenerbahçe'de 8 milyona oyuncu alınca ortalık ayağa kalkıyor. Chelsea Kenedy diye bir oyuncu aldı 9 milyona. Biz de istedik. Şimdi oynatmıyorlar. Biz alsak oynatmasaydık neler söylerlerdi? Basının hiçbir katkısı yok, karalamaktan başka. Ama ben bunlarla artık hesaplaşacağım. Hukuk önünde ya da başka türlü. Öyle kolay değil. Ben öyle pes etmem."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım herkesi topa tuttu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz