Arnavutluk Eğitim Bakanlığı, ülkedeki bağlantılı okullara yasağı

Arnavutluk Eğitim Bakanlığı, ülkedeki bağlantılı okullara, Tiran Büyükelçiliğinin onayı olmadan gibi Türkiye'ye ait sembolleri kullanmamaları için yazı gönderdi.

Giriş Tarihi: 4.11.2016 10:51 Güncelleme Tarihi: 4.11.2016 11:20
Arnavutluk Eğitim Bakanlığı, ülkedeki FETÖ bağlantılı okullara Türk bayrağı yasağı

Arnavutluk Eğitim Bakanlığı, ülkedeki bağlantılı eğitim kurumlarına, Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliğinden onay alınmadan gibi Türkiye'ye ait sembolleri kullanmamaları için yazı gönderdi.

Kararın, Türk makamlarının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) uzantısı okulların bayrak da dahil olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'ne ait sembolleri kullanmaması yönündeki talebi üzerine alındığı ortaya çıktı.

Arnavutluk Eğitim Bakanlığı Genel Sekreteri Plarent Ndreca, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bu talebi ile ilgili tüm eğitim departmanlarına ve yüksek öğretim kurumlarına idari mektubun iletildiğini söyleyerek, bunun Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliğinin ülkedeki bazı kurumlarda Türk bayrağının ve Türkiye'ye ait sembollerin kullanılmasından duyduğu rahatsızlık sonucu yapıldığını kaydetti.

Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliğinin haklı olarak kendi onayları alınmadan Türk bayrağı ve Türkiye'ye ait sembollerin kullanılmaması yönünde bir talepte bulunduğunu anımsatan Ndreca, ulusal sembollerin kullanımını onaylayan tek mercinin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi.

12 FETÖ BAĞLANTILI EĞİTİM KURUMU VAR

Arnavutluk'ta FETÖ uzantısı 12 eğitim kurumu bulunuyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Arnavutluk Eğitim Bakanlığı, ülkedeki FETÖ bağlantılı okullara Türk bayrağı yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz