Başbakan Yıldırım AP Başkanı ile görüştü

Başbakan Yıldırım Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'la telefonda görüşerek Avrupa'da bazı çevrelerin yanlış ve eksik bilgiden hareketle Türkiye hakkında beyanatlarda bulunduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 5.11.2016 13:26
Başbakan Yıldırım AP Başkanı ile görüştü

TÜRKİYE HAKKINDA TALİHSİZ BEYANATLAR

Başbakan Binali Yıldırım, AP Başkanı Schulz ile telefon görüşmesinde, Türkiye'deki gelişmeler hakkında bilgi vererek, Avrupa'daki bazı çevrelerin yanlış ve eksik bilgilerden hareketle, bazı temelsiz ön yargılarla Türkiye hakkında talihsiz beyanatlarda bulunduklarını, yargının bağımsız olduğunu ve işlemlerini kuvvetler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü ilkesi çerçevesinde gerçekleştirdiğini, ülkenin halihazırda başta PKK ve FETÖ olmak üzere eli kanlı terör örgütleriyle mücadele ettiğini dile getirdi.

AVRUPA'DA BAZI SİYASİ ÇEVRELER TERÖRİZME ARKA ÇIKIYOR

Türkiye'deki gelişmelerin Avrupa kamuoyuna çarpıtılarak yansıtılmasından ve teröre destek verenlere Avrupa'da bazı siyasi çevrelerce arka çıkılmasından kamuoyunun büyük rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Yıldırım, Türkiye'nin, AB üyelik hedefinin kararlılıkla devam ettiğini, Türk ve AB makamları arasındaki diyaloğun artarak sürmesini istediğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım AP Başkanı ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz