’Gezi’ eylemcilerine tepki gösteren Zahide Nine vefat etti

Gezi olayları sırasında basın açıklaması yapmak isteyen gruba tepki gösteren ve o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı mitinglerde övgüyle bahsettiği "Zahide Nine" vefat etti.

Giriş Tarihi: 7.11.2016 12:38 Güncelleme Tarihi: 7.11.2016 13:08
’Gezi’ eylemcilerine tepki gösteren Zahide Nine vefat etti

Zahide Nine, Gezi eylemlerine katılan gruba tepki göstererek, "Bu vatanı altın tepside kimse bize vermedi. Her taşında her toprağında kan vardır. Bu memleket herkesin memleketi, artık yeter" demiş, gösterici gruptakilerinden birinin "Arka tarafta bir yerde söyle belki sana para verirler" şeklindeki sözlerine sinirlenen Zahide Özay, "Benim paraya ihtiyacım yok. Devletin emeklisiyim. Onurlu, şerefli, 35 yıllık memleketime hizmet etmiş namuslu bir insanım. Paraya satılacak biri değilim. Bu ülkenin öz evladıyım, gazi çocuğuyum. Memleketime sahip çıkmayayım mı, sana mı yedireceğim" ifadelerini kullanmıştı.

O dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan da, mitinglerinde Zahide Nine'den övgü ile bahsetmiş ve "eli öpülür" ifadelerini kullanmıştı. Eylemcilere tepki gösteren 75 yaşındaki Zahide Nine tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Üç çocuk annesi Zahide Özay, kronik böbrek yetmezliği hastasıydı ve Şişli Etfal Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
’Gezi’ eylemcilerine tepki gösteren Zahide Nine vefat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz