15 Temmuz'un kayıp leri HDP grup toplantısında ortaya çıktı!

Terör suçlarıyla ilgili soruşturmada ifade vermeye gitmeyen ve ‘Bizi alacaksanız zorla getirme çıkaracaksınız’ diyen 10 HDP'linin zorla getirilmesi sonrasında tutuklanmasının ardından Meclis'ten çekileceğini duyuran HDP bir anda grup toplantısı yapma kararı aldı. Toplantıya 15 Temmuz’un kayıp batılıları tam kadro katıldı!

Giriş Tarihi: 8.11.2016 14:50 Güncelleme Tarihi: 8.11.2016 15:46
15 Temmuz'un kayıp ülkeleri HDP grup toplantısında ortaya çıktı!

HDP "meclisten çekileceğiz" dedikten bir gün sonra aniden mecliste grup toplantısı yapmaya karar verdi. Tüm AB Büyükelçilerini grup toplantısına çağıran HDP her davetliye özel koltuk ayarladı. Her hafta olduğu gibi bu Salı da partilerin grup toplantıları için salonlar hazırlandı. HDP, Avrupa Birliği üye lerinin yer aldığı büyükelçileri grup toplantısına tek tek davet etti.

15 TEMMUZ'UN KAYIP ÜLKELERİ TAM KADRO HDP GRUBUNA KOŞTU!

Davet üzerine 15 Temmuz'da Türkiye demokrasi ve vatan mücadelesi verirken ve onu takip eden süreçte Türkiye'de adeta hiçbir şey olmamış gibi davranan tüm AB büyükelçileri HDP grubunda yerini aldı.

BELÇİKA BÜYÜKELÇİSİ: DİNLEMEYE GELDİM!

Davete ilk gelenlerden biri Belçika Büyükelçisi Trenteseau oldu. Trentesau, neden geldiğine ilişkin soruya, "Bu ciddi bir konu, dinlemeye geldim" diye yanıtladı.

İÇERİDEKİLERİN MESAJI OKUNDU

"Çok önemli olduğu ve dinlemek üzere geldiğini" söyleyen batılı büyükelçilere rağmen HDP grubunda sadece içerideki eşbaşkanlar Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'ın mesajları okundu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz'un kayıp ülkeleri HDP grup toplantısında ortaya çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz