Erdoğan: "Kanser dahil bütün lar ücretsiz olacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretsiz müjdesi verdi. Erdoğan "Başbakanımız, Sağlık Bakanımızla konuştuk. Kanser dahil, ilaçlar nereden gelirse gelsin, ücret alınmamalı" dedi.

Giriş Tarihi: 8.11.2016 12:23 Güncelleme Tarihi: 8.11.2016 15:23
Erdoğan: Kanser dahil bütün ilaçlar ücretsiz olacak

"İLAÇLARDAN ÜCRET ALINMAMALI!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlara müjde verdi. Erdoğan, Başbakan ve Sağlık Bakanı ile konuyu konuştuğunu, nereden gelirse gelsin kanser ları da dahil ilaçlardan ücret alınmaması gerektiğini söylediğini aktardı.

"ONLAR ESKİ TÜRKİYE'DE KALDI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir hastane açılışında, vatandaşların artık özel hastaneden hizmet almak için servet ödemek, büyük borçların altına girmek, hatta rehin kalmak zorunda olmadığını belirterek, "Onlar eski Türkiye'de kaldı" dedi. İnsanların şimdi devlet hastanelerinde bile Avrupa'nın birçok özel hastanesinde olmayan hizmeti ücretsiz aldığını vurgulayan Erdoğan, "Başbakanımız, Sağlık Bakanımızla konuştuk. Dedim ki; kesinlikle kanser ilaçları dahil, bunlardan ücret almamamız gerekir. 'İşte bu yurt dışından geliyor'... Nereden gelirse gelsin. Biz kalkıp denizi aşacağız, gelip derede boğulacağız. Böyle bir şey olmaz" diye konuştu.

Aralık'ta bir şehir hastanesi daha açacaklarını kaydeden Erdoğan, hedeflerinin 30 büyükşehirde şehir hastaneleri açmak olduğunu ifade etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: "Kanser dahil bütün ilaçlar ücretsiz olacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz