Trump seçildi, ordusu alarma geçti

, "bir dizi düşman faaliyetlere" karşı koymak için ülke çapında beş gün sürecek askeri tatbikat yapmak üzere birliklere "hazır olun" talimatı verdi.

Giriş Tarihi: 10.11.2016 11:26 Güncelleme Tarihi: 10.11.2016 11:28
Trump seçildi, Küba ordusu alarma geçti

, Başkan Obama'nın yeniden normalleştirdiği Washington-Havana ilişkilerini kendisinin seçilmesi durumunda tersine döndüreceğini söylemişti.

Devrimci Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı ve ordukuvvetlerinin katılacağı taktiksel manevraların 16-20 Kasım tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Havana hükümeti, tatbikatın Donald Trump'ın ABD başkanı seçilmesiyle ilgisi olmadığını açıklasa da "bir dizi düşman faaliyetlere" karşı koyma amacıyla yapılacak tatbikatın duyurusu, neredeyse Trump'ın seçim zaferiyle aynı anda yapıldı.

Trump, Başkan Obama'nın yeniden normalleştirdiği Washington-Havana ilişkilerini kendisinin seçilmesi durumunda tersine döndüreceğini söylemişti.

Genellikle ABD ile tansiyonun yükseldiği zamanlarda yapılan ve yedincisi düzenlenecek olan tatbikata, Bastion Stratejik Tatbikatı adı veriliyor. Bastion tatbikatlarının ilki, 1980'de Ronald Reagan'ın ABD başkanı seçilmesinden sonra yapılmıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump seçildi, Küba ordusu alarma geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz