Adamlar memleketi bölmeyi istiyor, onlarla neyi konuşacağız

Başbakan Binali Yıldırım, Çözüm Süreci’nin yeniden başlaması konusunda Batı’dan ve Türkiye içinden gelen çağrılara sert çıktı: Adamlar memleketi bölmeyi istiyor, onlarla neyi konuşacağız

Giriş Tarihi: 13.11.2016 10:54 Güncelleme Tarihi: 13.11.2016 10:54
Adamlar memleketi bölmeyi istiyor, onlarla neyi konuşacağız

Başbakan Binali Yıldırım, tüm amaçlarının, terörü gündemin en alt sıralarına indirmek olduğunu belirterek, "Bazıları, 'Efendim, oturun konuşun, niye böyle konuşuyorsunuz' gibi laflar ediyor. Neyi konuşacağız arkadaşlar? Adamlar bölmek istiyor memleketi, neyi konuşacağız? Bölücülerle neyi konuşacağız? Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesiyle, milletiyle bölünmez bütünlüğü dışında konuşacak hiçbir şey yok" dedi. Sepetçiler Kasrı'ndaki Şehrin Mimarları Buluşması etkinliğine katılan Başbakan Yıldırım şunları söyledi:

ADAMLAR BÖLMEK İSTİYOR:
Bir an önce hedefimiz, amacımız, ülkemizde bu terörü gündemimizin en alt sıralarına indirmek. Bunun için gayret gösteriyoruz. Bazıları, 'Efendim, oturun konuşun, niye böyle konuşuyorsunuz' gibi laflar ediyor. Neyi konuşacağız arkadaşlar? Adamlar bölmek istiyor memleketi, neyi konuşacağız? Bölücülerle neyi konuşacağız? Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesiyle, milletiyle bölünmez bütünlüğü dışında konuşacak hiçbir şey yok.

HAYDARPAŞA DA ELDEN ÇIKACAK:
'Efendim Haydarpaşa Garı'nı filanca işe kullanacaklar.' Haydarpaşa Garı her işe kullanılır. Ne var bunda? Dışarıda duruyor güzel biblo gibi, içeriye de kütüphane yap, kültür merkezi yap, galeri yap. Her türlü kültürel, sosyal faaliyetin yapılabileceği, 24 saat yaşam alanı haline getirecek, insanların gece-gündüz gelip gideceği yer olsun. Şimdi in cin top oynuyor. Kim laf etse, hemen 'Tarihi Haydarpaşa Garı'na laf ettirmeyiz, el sürdürtmeyiz.' El sürdürtmeye sürdürtmeye ora da bir gün elden çıkacak haber vereyim.

AKM'NİN YERİNE GÜZEL BİR BİNA YAPALIM:
İşte Taksim Atatürk Kültür Merkezi... Ne özelliği var o binanın? Tamam, Atatürk'ün adını taşıyor eyvallah ama çok daha güzel bir mimari yapı olabilir. Diyoruz ki, 'Onu kaldıralım, o alanı da genişletelim, kimliği olan, dört köşe cam giydirme bir bina yerine bizim kültürümüzü, tarihimizi, geçmişimizi geleceğe taşıyan güzel bir bina yapalım.' Bunda ne var?

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Adamlar memleketi bölmeyi istiyor, onlarla neyi konuşacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz