Bu gözleri gören şaşırıyor

İç savaştan kaçarak ailesiyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığınan 12 yaşındaki li Hamadi Ahmet'in gözlerinin birinin mavi, diğerinin ise yarısının mavi yarısının kahverengi olması görenlerin bir daha bakmasına neden oluyor.

Giriş Tarihi: 14.11.2016 15:47
Bu gözleri gören şaşırıyor

'deki olaylar nedeniyle ailesiyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığınan 12 yaşındaki Suriyeli Hamadi Ahmet'in gözlerinin birinin tamamen mavi, diğerinin ise yarı yarıya mavi ve kahverengi olması görenleri şaşırtıyor.

Dört yıl önce Suriye'nin İdlib kentinden gelerek ilçeye yerleşen 9 kişilik Ahmet ailesinin 12 yaşındaki çocuklarının bir gözü yarı yarıya kahverengi ve mavi, diğer gözüyse tamamen maviden oluşuyor. Reyhanlı'da kendileri için açılan geçici eğitim merkezinde 6. sınıfa giden Ahmet, arkadaşları tarafından da büyük ilgi görüyor.

Ahmet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğuştan gözlerinin bu şekilde olduğunu belirterek, kendisini çok şanslı hissettiğini söyledi.

da ve çevresinde sürekli ilgi gördüğünü aktaran Ahmet, "Herhangi bir hastalığım yok. Benim 6 kardeşim daha var, onların gözleri normal ancak benim bir gözüm kahverengi ve mavi, diğeriyse tamamen mavi. Bu beni çok mutlu ediyor." dedi.

Sınıf arkadaşı Cuma Hseyd de Ahmet'in gözlerinin renginden dolayı çok şaşırdıklarını belirtti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu gözleri gören şaşırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz