Los Angeles Polisi: Donald Trump'la işbirliği yapmayacağız

ABD'de 2-3 milyon kaçak i sınır dışı edeceğini söyleyen Donald Trump'a Los Angeles polisinden yanıt geldi. Los Angeles Emniyet Müdürü Charlie Beck yaptığı açıklamada, LAPD'nin (Los Angeles Polis Departmanı) göçle mücadele konusundaki tutumunu değiştirme planının olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 16.11.2016 09:22
Los Angeles Polisi: Donald Trump'la işbirliği yapmayacağız

ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump'ın ülkedeki 2-3 milyon kaçakin derhal sınır dışı edileceği yönündeki açıklamalarına, Los Angeles EmniyetMüdürü Charlie Beck'ten cevap geldi.

Los Angeles Times'a konuşan Beck, "Farklı bir şey yapma niyetinde değilim. Kişilerin sadece göçmenlik statülerine göre uygulamalarda bulunmayacağız. Sınır dışı çabalarında, İç Güvenlik Bakanlığı ile birlikte çalışmayacağız. Bu bizim işimiz değil. Olmayacak da" dedi.

ABD'de yasa dışı yollarla kalan 11 milyon göçmeden en az 1 milyonunun Los Angeles'ta yaşadığı tahmin ediliyor.

TRUMP: 2-3 MİLYON GÖÇMEN SINIR DIŞI EDİLECEK

Trump geçtiğimiz günlerde CBS televizyonuna verdiği röportajda, 'suç işlemiş, uyuşturucu çetesi ya da suç örgütü üyesi' kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesi gerektiğini belirterek, "Bu kişileri ya ülkeden göndermeyi başarırız ya da onları hapse atarız" diye konuşmuştu. Trump, sınır dışı edilecek göçmenlerin sayısının 2-3 milyonu bulduğunu belirtmişti.

ABD'deki yasa dışı göçmenlerin sınır dışı edilmesi ve Meksika sınırına duvar örülmesi, Trump'ın en büyük seçim vaatleri arasındaydı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Los Angeles Polisi: Donald Trump'la işbirliği yapmayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz