'Külliye bombalansın' diyen J.Paul Ney bakın kim çıktı!

Beştepe'nin bombalanması için dünya ülkelerine çağrı yapan Fransız gazetecinin dosyasında hırsızlık, ajanlık, darbecilik dahil bir çok sabıka kaydı olduğu ortaya çıktı. J.Paul Ney için Fransız Gizli Servisi eski başkanı şöyle dedi: "Meczup ile ajan arası bir şey..."

Giriş Tarihi: 18.11.2016 12:14
'Külliye bombalansın' diyen J.Paul Ney bakın kim çıktı!

Attığı tweetle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı diktatörlükle suçlayarak "Külliye bombalansın." çağrısı yapan Fransız gazeteci(!) Jean Paul Ney'in günah galerisinde İslamofobiden hırsızlığa, darbecilikten ajanlığa kadar kabarık bir kolleksiyonu olduğu ortaya çıktı.

DARBECİLİKTEN HAPİS YATMIŞ

Fildişi Sahili'nde Cumhurbaşkanını devirme girişimine yardım etmekten hapis yattığı öğrenilen Ney için Sınır Tanımayan Gazeteciler örgütü bile pişmanlık yaşıyor. Örgüt bir dönem savunduğu darbeci isim için şu açıklamayı yaptı "Manipüle edilmiş miydi, yoksa o mu bizi manipüle ediyordu bilmiyoruz. Ama ilkesel olarak onu savunduk"

MASUMLARIN İSMİNİ CHARLIE HEBDO'YA KARIŞTIRDI

J. Paul Ney'in Charlie Hebdo saldırılarında Kouachi kardeşlerle birlikte masum bir liselinin adını da anması ülkede telafisi zor gelişmelere neden olmuş bu nedenle yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

HIRSIZLIK VE AJANLIKTAN CEZA ALDI

Kaleminden kan ve kin damlayan Fransız gazetecinin bireysel sabıka kaydına bakıldığında da dosyasının hayli kabarık olması dikkat çekti. Jean Paul ney'in daha önce "Hırsızlık" , "Devlet sırlarını tehlikeye atmak" suçlarından hüküm giydiği de edinilen bilgiler arasında.

FRANSIZ PASAPORTUNU YAKTI

Ayrıca aldığı cezalar dışında eylemleri ile de dikkat çeken bir isim olan Ney'i takip edenler, onu Fransız pasaportunu yaktığı görüntülerle hatırlıyor.

"ÇAMUR ATMA UZMANI" OLARAK ANILIYOR

İslamofobik ve nefret dolu tweetleri nedeniyle sorgulanan Ney son olarak da Cumhrubaşkanı Erdoğan'ı öldürmek için Külliye'nin 15 Temmuz'daki gibi başka güçler tarafından da bombalanması gerektiğini söyledi.

"MECZUP İLE AJAN ARASI BİR TİP!"

J. Paul Ney ülkesinde yayınlanan bir analizde bakın nasıl anıldı:

Kontrol edilemez ve güvenilmez bir profil çizen Jean Paul Ney, siber güvenlik, terörizm gibi konulara el attığı kariyeri süresince kurduğu bazı dernekler için eski gizli servis görevlilerinin kapısını da çalar.

Fransız gizli servisi DST'nin eski Başkanlarından biri, Wikipedia'da yazan bilgilere göre, bu meczup ile ajan arası dengesiz profilin işbirliği yaptığı isimlerden birisidir.

Hızlıca bir Google taramasından bu isimle ilgili bu bilgiler çıkıyor.

Fildişi Sahili'nde darbeye destek vermek, İslamofobik ve nefret söylemi, hırsızlık vs vs.

Ve bu suçlardan birinden cezaevinden çıkması için psikiyatrik tedavi zorunluluğu.

Merak eden Google'un sihirli yardımını alsın. Sadece Wikipedia'ya bakmanız bile yeterli.

Profilimiz bu... Ciddi bir şekilde, diplomatik ya da siyasi üslupla tartışılacak birisi değil...

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Külliye bombalansın' diyen J.Paul Ney bakın kim çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz