'Tecavüz' manipülasyonu ellerinde patladı!

CHP'li vekillerin meclisten adeta canlı yayın yaparak 'AK Parti tecavüzü serbest bırakıyor' algısı oluşturdukları, bir kısım medyanın da buna çanak tuttuğu gelişme Adalet Bakanı Bozdağ'ın açıklamaları ile açıklığa kavuştu.

Giriş Tarihi: 18.11.2016 13:57
'Tecavüz' manipülasyonu ellerinde patladı!

Meclise gelen düzenleme teklifi görüşülürken FETÖ ve Gezi eylemlerinde, PKK cenazelerinde görülen CHP milletvekilleri "İktidar partisi tecavüzü serbest bırakıyor" mesajı verebilmek için adeta birbiriyle yarıştı. Konuya ilişkin tartışmalar CHP'li vekillere bazı gazete ve TV'lerin destek vermesiyle söz konusu algıyı büyüttü. Ancak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın söz konusu teklife ilişkin yaptığı açıklamalarla düzenlemenin tecavüzü serbest bırakmak bir yana hiçbir tecavüzcüyü kapsamadığı ortaya çıktı.

ZAMANINDA ERKEN EVLENMİŞ ANCAK YAŞTAN DOLAYI NİKAH YAPAMAMIŞ KİŞİLERİ BİR KEREYE MAHSUS KAPSIYOR

Buna göre "Cebir, tehdit, hile ve iradeyi sakatlayan başka bir nedenle cinsel istismar suçunu işleyenler (tecavüzcüler), bu düzenlemeden yararlanamayacak ve düzenleme; sadece evlenmiş; ama yaş şartı nedeniyle nikah yapamamış olanların,resmî nikahla evlenmeleri halinde uygulanacak"

Açıklamalar sonrasında CHP'li vekillerin medyayı da yanına alarak denediği algı operasyonu da havada kalmış ve kayıtlara geçmiş oldu. İşte o tweetlerden bazıları:

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tecavüz' manipülasyonu ellerinde patladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz