Numan Kurtulmuş: Kudüs'te ezanların susması kabul edilemez.

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu. İsrail'in Kudüs'te ezan seslerini yasaklama girişimine ilişkin görüşünü de açıklayan Kurtulmuş bunu 'Kabul edilemez' olarak değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 21.11.2016 16:27 Güncelleme Tarihi: 21.11.2016 17:14
Numan Kurtulmuş: Kudüs'te ezanların susması kabul edilemez.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş İsrail'in ezanları susturma girişimine ilişkin Türkiye'nin görüşünü açıkladı. İşte Kurtulmuş'un açıklamaları:

"İsrail'de, Mescid-i Aksa'da ve diğer camilerden ezan okunmasıyla ilgili kısıtlamanın gündeme getirilmesi, hiçbir bakımdan kabul edilebilecek bir durum değildir. İnanç, din, vicdan özgürlüklerine bütünüyle aykırı olan bir durumdur. İsrail'in ezan kısıtlaması kabul edilecek bir durum değil. Son derece yanlış bir teşebbüstür.

"KUDÜS'E HAKARETTİR"

Kudüs'ün tarihine, kültürüne, geçmişine hakarettir. Ben böyle bir yasağın uygulanmayacağını, böyle bir yanlışın yapılamayacağını, düzeltileceğini tahmin ediyorum. Bununla ilgili olarak da Türkiye'nin görüşü bellidir. İsrail'in ezanı kısıtlaması kabul edilecek bir durum değildir. Bu herhalde bütün dünyanın da karşı çıkacağı, çıkması gereken bir durumdur."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Numan Kurtulmuş: Kudüs'te ezanların susması kabul edilemez.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz