Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriyeli mazlumlara ve dünya müslümanlarına ayetli mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Halep'te dün son hastanenin vurulmasının arından oluşan tablo ve insanlığın kanını donduran vahşet görüntülerine işaret ederek dünya Müslümanlarına ayetli mesaj verdi.

Giriş Tarihi: 23.11.2016 11:24 Güncelleme Tarihi: 23.11.2016 11:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriyeli mazlumlara ve dünya müslümanlarına ayetli mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İSEDAK toplantısında yaptığı konuşmada son bir haftada Halep'teki tüm hastanelerin vurulması ve ortaya çıkan vahşet tablosuna işaret ederek dünya Müslümanlarına mesaj verdi. Saff suresi 13. ayet ile konuşmasına başlayan Erdoğan şunları söyledi;

HALEP'TE SON HASTANE VURULDU! KAHROLUYORUZ

"Müslümanlar olarak dünyanın yükünü bizler taşıyoruz. Aklımızın alamayacağı vahşetleri televizyon ekranlarında gördükçe kahroluyoruz. Daha dün yanı başımızda Halep'te son hastanede vuruldu.

SAVAŞTAN KAÇAN 10 BİN MÜSLÜMAN ÇOCUK KAYIP

Suriye ve Irak'taki savaştan kaçan 10 bin çocuğun nerede olduğu bulunmuyor.

"YARDIM ALLAH'TANDIR VE FETİH YAKINDIR"

Şundan emin olun her şey zıddi ile kamildir. Atalarımız kul sıkışmayınca hızır yetişmez derler. Yani sıkıntıda olan dara düşen kendisine inanan insanları Yüce Allah darda koymaz. "Nasrun minallâhi ve fethun karîb" (Yardım Allah'tandır ve fetih yakındır).

15 TEMMUZ'DA ŞEHADETİ GÖRDÜK

gecesi neler yaşadığımızı eminim hepiniz duydunuz. ardeşlerimiz bombalar ve silahlarla taranan millet hiçbir zaman onlardan kaçmadı. Tam aksine üstüne üstüne gitti. Benim milletim şehadeti görüyordu. Karaçi'den Cape Town'dan Endonezya'dan Avrupa'ya kadar milyonlarca müslüman bizler için dua etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriyeli mazlumlara ve dünya müslümanlarına ayetli mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz