23 Kasım 2016 soruları ve cevap anahtarları... nedir? EBA giriş şifresi nasıl alınır?

Tüm lerin lar ve dersleriyle ilgili yapacakları tüm işlemlere tek bir yerden ulaşmalarını sağlayan Eğitim Bilişim Ağı’na () öğrenci girişi nasıl yapılır? Öğrenciler EBA şifresini nereden alacaklar? EBA nedir? 23 Kasım 2016 soruları ve cevap anahtarı haberimizin içindeki linkte...

Giriş Tarihi: 23.11.2016 14:54
TEOG 23 Kasım 2016 soruları ve cevap anahtarları... EBA nedir? EBA giriş şifresi nasıl alınır?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) nedir?

Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur.

Bu platformun amacı; okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. , sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve doğru e-içerikler sunmak için oluşturulup geliştirilmeye devam etmektedir.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) şifresi nasıl alınır?

lerin soru ve cevaplarına ulaşabildikleri EBA sistemi yeni özelliklerle geliştirilmeye devam ediyor. Sınavlar ve derslerle ilgili yapılacak olan tüm işlemleri içerisinde barındıran EBA öğrenci giriş şifresi nasıl alınıyor? İşte cevabı;

Eğitim Bilişim Ağı olarak hizmete sunulan EBA sistemi hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin kolaylıkla kullanabilecekleri bir servis.

Öğrenciler EBA sistemi üzerinden dersleri ve sınavlarıyla ilgili konu anlatımlarına, sınavlarda çıkmış olan sorulara, videolu ders anlatımlarına, sesli anlatımlara ve daha eğitimlerinde faydalı olabilecek birçok konuya hızlı bir biçimde erişim sağlıyorlar.

ÖĞRENCİLER EBA GİRİŞ ŞİFRESİNİ NASIL ALACAKLAR?

EBA sistemi öğrencilere doğrudan giriş şifresi vermiyor. Öğrenciler EBA şifresini öğretmenlerinden alabiliyorlar. Öğretmenler MEBbis sistemine giriş yaparak EBA şifresi alabiliyorlar.

Özel okullarda görevli öğretmenler ise e-okul şifrelerini kullanarak EBA sisteminden şifre alabiliyorlar. Özel okul öğrencileri EBA şifresi alamıyorlar ancak sistem üzerinde şifresiz yapılabilen tüm işlemlerden faydalanabiliyorlar.

1. dönem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı sona erdi. 23 Kasım 2016 TEOG 1. dönem Din Kültürü soruları ve cevap anahtarları açıklanıyor. TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları ve cevapları yarın saat 13.00'den itibaren EBA eba.gov.tr adresinden erişime açılacak. 23 Kasım 2016

TEOG DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG 23 Kasım 2016 soruları ve cevap anahtarları... EBA nedir? EBA giriş şifresi nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz