İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adana'da!

Adana Valiliği'ni ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yaşanan menfur terör saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, "İki insanımızı burada şehit verdik. Bu iki insanımızın kanının yerde kalmayacağını bilmenizi istiyorum. Bu cümleyi bilerek söylüyorum. Burada milletimizin birliğinin ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün kararlılığı devam edecektir" dedi.

Giriş Tarihi: 25.11.2016 11:37
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adana'da!

Adana'da Valiliğe yaptığı ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Soylu, "Terör ve şiddet bizi hedeflerimizden ayıramayacak. Polsimizle askerimizle operasyonlarımız devam edecek. Adana'daki bu olayla alakalı güvenlik güçlerimiz başarılı bir operasyonu gerçekleştirdiler. Çok yakın bir zamanda bu olayla ilgili ayrıntıları paylaşacaklar. İki insanımızı burada şehit verdik. Bu iki insanımızın kanının yerde kalmayacağını bilmenizi istiyorum. Bu cümleyi bilerek söylüyorum. Burada milletimizin birliğinin ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün kararlılığı devam edecektir" dedi.

"HİÇ KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN"

Bakan Soylu gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bu ülkenin huzurunu bozamazsınız ve başaramazsınız. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Güvenlik kuvvetlerimiz; bir taraftan polisimiz, bir taraftan jandarmamız, bir taraftan korucumuz, bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensupları Türkiye'nin her noktasının güvenli ve huzur dolu bir şekilde olabilmesi için yoğun bir gayret ortaya koymaktadır" dedi.

Bakan Soylu gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

15 Temmuz'dan sonra milletimizin başına örülmek istenen çorabın farkındayız. 15 temmuz darbesinin kendine ait mütemmim cüzleri vardır. Bu cüzlerden bir tanesi de PKK, DEAŞ ve FETÖ'nün ortaya koyduğu bütünleşik terör hadisesidir. Buna karşılık milletimizin feraseti bunları mağlup edecektir. Kimsenin şüphesi olmasın. Kıymetli Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Başbakanımızın basiretinde bu mücadeleyi gerçekleştireceğiz. Sizlerin huzurunda Adana'daki sivil toplum örgütlerine çok teşekkür ediyorum. Ülkemize ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı ve gazilerimize acil şifalar diliyorum. İnanıyorum ki bu kararlılığımız Türkiye'yi yıldız yapacak. Güzel bir söz var: Karanlığın en koyu olduğu nokta aydınlığa en yakın andır. Biz becerebildiğimizi tüm dünyaya göstereceğiz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adana'da!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz