Alman mahkemesinden bir skandal daha!

Almanya'nın Hamburg kentinde bir mahkeme, bizzat Almanya'nın da terör örgütü olarak gördüğü PKK'yla ilişkili bir kişiyi yargılarken, skandal bir karara imza attı. Mahkeme, PKK terör örgütünün Irak’taki Ezidiler’i koruduğunu, Türkiye’nin deDEAŞ’e destek verdiği yalanını öne sürerek, bunları “ceza hafifletici neden” olarak kabul etti.

Giriş Tarihi: 26.11.2016 14:05
Alman mahkemesinden bir skandal daha!

Mahkeme, PKK'lıyı hapis cezasına çarptırdı; Ancak PKK terör örgütünün Irak'taki Ezidiler'i koruduğunu, Türkiye'nin de aynı dönemde Ezidiler'i yerlerinden eden DEAŞ'e destek verdiği yalanını öne sürerek, bunları "ceza hafifletici neden" olarak kabul etti. Sonuçta, "hafifletici nedenler" yüzünden yargılanan PKK'lıya verilen bir yıl 9 ay hapis cezası ertelendi. Die Welt gazetesinin haberine göre, skandal karar Hamburg mahkemesinin 60 yaşındaki Ezidi kökenli bir kişinin, PKK terör örgütüne para toplamasına ilişkin davasında geldi.

MAHKEME CEZAYI ERTELEDİ VE SANIK SERBEST KALDI

Mahkeme, Bremen'de PKK eylemlerine katılan ve PKK adına Ağustos 2014 ile Mart 2015 arasında para toplayan, kimliği de Alman yasaları nedeniyle açıklanmayan kişinin, "Ezidi kökenden geldiğinin belirlendiğini", bu çerçevede baskıya maruz kaldığına hükmetti. Mahkeme hakimi, PKK'nın AB tarafından terörist grup olarak kabul edildiğini, Türkiye'de terör saldırıları ve cinayetler işlediğini de vurguladığı kararında, PKK'nın Suriye ve Irak'ta "Ezidilere yönelik soykırım girişiminde DEAŞ'e karşı mücadele ettiğini" de kayıtlara geçirdi. Tüm bu unsurları "hafifletici neden" kabul eden mahkeme, yargılanan PKK'lıya 1 yıl 9 ay hapis cezası verdi, ancak cezayı erteledi. Böylece sanık serbest kaldı. (Sözcü)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman mahkemesinden bir skandal daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz