Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz kendinizi ciddiye almıyorsunuz ki ben alayım

AP'nin Türkiye hakkında aldığı skandal kararı bir kez daha eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği'nin Türkiye politikasındaki iki yüzlülüğünü gösteren çok önemli bir bilgiyi açıkladı.

Giriş Tarihi: 26.11.2016 16:40 Güncelleme Tarihi: 26.11.2016 16:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz kendinizi ciddiye almıyorsunuz ki ben alayım

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anlattığı Avrupa Birliği'nin iki yüzlülüğünü ispatlayan o örnek:

*Şimdi sizlere AB'nin ve AP'nin ülkemize yönelik politikasının iki yüzlü olduğunu gösterecek bir örnek veriyorum. AP, 23 Kasım tarihinde bir karar aldı: Propogandaya karşı AB stratejik iletişim kararı. Bu karar önemli. Bu karar medya özgürlüğü ifade hürriyeti açısndan AB'nin bize dayattıklarının tam tersi tespitlerle dolu. Konu kendi çıkarları olunca ne kadar kısıtlayıcı olduğunu ortaya koymuştur. Ahkam kesenlere bu kararı alıp ibretle okumalarını tavsiye ediyorum.

*Kararda, "Nefret ve savaşın kışkırtılması ifade özgürlüğü kılıfına saklanamaz" diyor. Biz de olunca neden kılıf uyduruyorsunuz! Bize gelince hemen ifade özgürlüğüne sığınıyorsunuz. Kim diyor bunu? Avrupa! AB'nin gerçekliği çarptırmayı üye ülkeleri bölmeyi Rusya ile stratejik işbirliğini parçalamayı birlik değerlerini oluşturmakla karşı karşıya kalmasıymış. Rusya'ya yönelik bu ithamlar. Terörün propogandalarına karşı savunma değil, saldırı konumunda bulunmasını gayet yerinde buluyoruz.

SİZ KENDİNİZİ CİDDİYE ALMIYORSUNUZ Kİ BEN ALAYIM!

*Bir gün önce karara imza atıyorlar, ertesi gün Türkiye'yi sert kısıtlamalardan dolayı eleştiriyor. Biz de bu kararı veren parlamentoyu ciddiye almadığımızı söyleyince morali bozuluyor beyfendilerin. Siz kendinizi ciddiye almıyorsunuz ki ben ciddiye alayım. Sonuç böyle fiyasko olur.

*Kim ne derse desin kendi yolumuzda ilerlemeye, kendi hedeflerimiz doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz. Bu yolda Avrupa Birliği bizimle birlikte olursa hem o kazanır hem biz kazanırız. Avrupa Birliği 'Ben illa başka istikamete gideceğim' diyorsa biz de kendimize yeni yol arkadaşları bulur hatta gerekirse tek başımıza yine de devam ederiz. Bunun için daha çok çalışacağız, daha çok yatırım yapacağız, daha büyük projeler hayata geçireceğiz. Türkiye'yi mutlaka 2023 hedeflerine ulaştıracağız.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz kendinizi ciddiye almıyorsunuz ki ben alayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz