FETÖ'cü askerden ihanetin itirafı

FETÖ/PDY soruşturmasında şüpheli sıfatıyla ifade veren ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan itirafçı asker İ.C., TSK’nın istihbarat bilgilerini örgüt lehine kullandığını itiraf etti

Giriş Tarihi: 1.12.2016 08:06
FETÖ'cü askerden ihanetin itirafı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla ifade veren ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan asker, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) istihbarat bilgilerini örgüt lehine kullandığını itiraf etti. FETÖ'nün darbe girişiminin ardından gözaltına alınan İ.C, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada, örgütle nasıl tanıştığını, askeriyeye girişini, örgütle temasını, üyelerin kullandığı cep telefonlarının özelliğinin yanı sıra askeri istihbarat bilgilerini FETÖ lehine kullanmak için temin ettiği, terfi alacak askerleri örgüte kazandırmak için yaptıkları çalışmaları anlattı. İtirafçı İ.C: "(ByLock) Uygulamayı, 2015 yılının ocak ayına kadar kullandım. Vedat, bu program üzerinden Urfa'da jandarmanın yaptığı önemli operasyonları, ele geçirilen mühimmatları veya terör olaylarını bildirmemi istiyordu. Ben de bu program üzerinden 8-10 ayrı sansasyonel nitelikte terör ve istihbari konuları bildirdim" dedi. FETÖ ile irtibatının ücretsiz olarak gittiği dershane yıllarında başladığını anlatan İ.C.'nin itirafları:

BYLOCK ÖNCESİ KİŞİYE ÖZEL TELEFON
İC.C. Şanlıurfa'da görev yaptığı sırada kod adını "Vedat" olarak bildiği örgüt "abisinin" bu tarihten sonraki bir görüşmede eski tip telefonu alarak, akıllı telefonuna ByLock uygulamasını indirdiğini, kullanıcı adı ve parolayı tanımladıktan sonra da kendisine verdiğini anlattı. İfadesinde örgütle temasından eşinin bile haberi olmadığını, 17-25 Aralık'tan sonra da mesafeli durduğunu belirterek, yaptıkları için pişman olduğunu belirtti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cü askerden ihanetin itirafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz