FETÖ'ye 'kimsesiz çocuk' operasyonu

Adana merkezli 4 ilde başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Dal ile müdür yardımcılarının da aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Kimsesiz zeki çocukları FETÖ'cü yapmtıklarına ilişkin verilerle 4 ilde FETÖ operasyonu gerçekleştirildi. İşte ayrıntılar

Giriş Tarihi: 1.12.2016 14:16
FETÖ'ye 'kimsesiz çocuk' operasyonu

Adana merkezli 4 ilde, FETÖ/PDY soruşturma kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Dal ile müdür yardımcılarının da aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, Sevgi Evlerinde kalan kimsesiz zeki çocukları belirleyip FETÖ'nün dershanelerine ve okullarına yönlendirdiği ileri sürüldü.

FETÖ'NÜN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR MÜDÜRLÜĞÜ AYAĞI

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY'nin Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ayağına yönelik Adana merkezli Samsun, Hatay, Osmaniye'de eş zamanlı operasyon başlattı. Şafak vakti yapılan operasyonda 31 ayrı adreste, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Dal ile müdür yardımcılarının da aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

"KİMSESİZ ZEKİ ÇOCUKLARI ALIP..."

Şüpheliler emniyete götürülerek sorguya alındı. Zanlıların FETÖ'ye eleman kazandırdığı, bunu yaparken Sevgi Evlerinde kalan kimsesiz çocukları da kullandıkları ileri sürüldü. Ayrıca örgütün Sevgi Evlerindeki kimsesiz çocuklar arasından zeki olanları seçip örgütün dershanesi ve okullarına yönlendirerek militan yetiştirdikleri iddia edildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'ye 'kimsesiz çocuk' operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz