Donald yüz yıllık geleneği bozdu

Beyaz Saray'ın cuma günü düzenlediği bir brifingine, aralarında BBC, ve New York Times'ın da bulunduğu bir grup medya kuruluşunun temsilcisini almaması, medyada büyük tepkiyle karşılandı.

Giriş Tarihi: 27.2.2017 09:21 Güncelleme Tarihi: 27.2.2017 10:39
Donald Trump yüz yıllık geleneği bozdu

Söz konusu yayın kuruluşları Beyaz Saray'ın ambargosunu protesto ederken, ABD Başkanı Donald Trump medya ile arasındaki savaşı biradım öteye taşıyarak dün 1920 yılından beri her yıl gelenekselolarak düzenlenen Beyaz Saray Muhabirleri Derneği'nin 29 Nisan'daki yemeğine katılmayacağını açıkladı.

Trump, bu yayın kuruluşlarını "sahte haber yapmakla" suçlarken, New York Times gazetesinin genel yayın yönetmeni Dean Baquet,"Beyaz Saray'da farklı partilerden pek çok yönetimi takip edip haber yaptığımız uzun tarihimiz boyunca, hiç böyle bir şey başımızagelmemişti. Durumu protesto ediyoruz" sözleriyle tepki gösterdi.

Los Angeles Times gelişmeyi, "Beyaz Saray'ın özgür basın ile savaşında yeni bir boyut kazandırdığı" şeklinde yorumlarken, CNN olayı "kabul edilemez bir gelişme" olarak tanımladı. WashingtonPost gazetesinin yayın yönetmeni Marty Baron da, Spicer'ın bazı haber kuruluşlarını brifinge almamasını "korkunç" bulduğunuvurguladı

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Donald Trump yüz yıllık geleneği bozdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz