İşte yıldız futbolcunun referandumdaki oyu!

Türk vatandaşlığı da bulunan futbolcu Mert Nobre, "Türkiye son 16 yılda çok büyük gelişmeler kaydetti. Bunu görmemek için kör olmak lâzım. Ben başkanlık sistemine 'evet' diyorum." dedi.

Giriş Tarihi: 3.3.2017 10:31
İşte yıldız futbolcunun referandumdaki oyu!

Bir dönem Süper Lig'e damga vuran futbolculardan Marcio Nobre, ya da Türk vatandaşlığına geçtikten sonra aldığı isimle Mert Nobre, şimdilerde Erzurumspor'u 1. Lig'e çıkarmak için çalışıyor.

Türkiye gazetesine konuşan Nobre, önümüzdeki referandum daki oy kararını da açıkladı. Nobre, "Evet" oyu kullanacağını söylerken şu ifadeleri kullandı:

"16 YILDA ÇOK BÜYÜK GELİŞMELER OLDU"

"Tam 16 yıldır Türkiye'deyim. Türkiye çok güzel… Önceleri yüzde 30 Türk, yüzde 70 Brezilyalı idim. Sonraları yüzde 50-50 oldu bu oran ama şimdi yüzde seksenim Türk, yüzde yirmim Brezilyalı. Adım da Mert. Türk vatandaşıyım ve 16 Nisan'da oy kullanacağım. "Evet mi, Hayır mı?" sorusunun cevabı bende kalsın demiyorum, Başkanlık sistemine tabii ki, 'EVET' diyorum. Türkiye son 16 yılda çok büyük gelişmeler kaydetti. Bunu görmemek için kör olmak lâzım. Başkanlık, siyasi istikrar, hızlı kalkınma, güçlü hükümet, güçlü yönetim, birlik ve uzlaşma, demek. Buna niye 'Hayır' diyeyim ki…"

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte yıldız futbolcunun referandumdaki oyu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz