'nde ikinci dalga operasyonu

5 ildeki operasyonda gözaltına alınanların arasında örgütün ' Akademisyenler Sorumlusu'nun da olduğu iddia edildi. İhraç olan veya görevde bulunan 31 şüpheli yakalandı, 4 şüphelinin yakalama çalışmaları sürüyor.

Giriş Tarihi: 8.3.2017 14:59 Güncelleme Tarihi: 8.3.2017 15:45
Anadolu Üniversitesi'nde ikinci dalga FETÖ operasyonu

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 5 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda, nde çalışmakta olan veya ihraç edilmiş, aralarında profesörlerin de bulunduğu 31 şüpheli gözaltına alınırken, 4 şüphelinin yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde görevli üst düzey öğretim kadrosuna Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ikinci dalga operasyon düzenlendi. Eskişehir merkezli, Konya, Trabzon, Bursa ve Adana illerinde 3 profesör, 3 doçent, 6 yardımcı doçent, 15 araştırma görevlisi, 3 bilgisayar işletmenin bulunduğu 35 şüpheliyi yakalamak için eş zamanlı operasyon başlatıldı. Düzenlenen operasyonda aralarında ihraç edilenlerinde olduğu öğrenilen 31 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınanların arasında örgütün 'Anadolu Üniversitesi Akademisyenler Sorumlusu'nun da olduğu iddia edildi.

Diğer yandan 22 şüphelinin Bylock programı kullandığı tespit edildi.

Anadolu Üniversitesine 18 Ağustos 2016 tarihinde yapılan birinci dalgada ise 20 şüpheli tutuklanmış, 6 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Operasyonlarda şüphelilerin evlerinde yapılan inceleme sonucunda 1 ve yayın yasağı bulunan kitapların ele geçirildiği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Üniversitesi'nde ikinci dalga FETÖ operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz