Mahkeme başkanı davası sanıklarını uyardı: Kendi aranızda mesajlaşmayın

Erdoğan'a suikast girişimi davasında sona gelindi. Muğla’da devam eden Cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında sona yaklaşıldı

Giriş Tarihi: 8.3.2017 11:46
Mahkeme başkanı darbe davası sanıklarını uyardı: Kendi aranızda mesajlaşmayın

44 tutuklu sanıktan 37'sinin ifadeleri tamamlandı. 7 sanığın ifadesinin de bu hafta içinde alınarak duruşmanın ara karar verilmesi bekleniyor. Öte yandan sanıkların soru sormaları için kendilerine verilen kağıt kalemle kendi aralarında mesajlaştığını fark eden mahkeme başkanı duruşmayı durdurdu ve sanıkları "Eğer böyle yaparsanız kâğıdı kalemi toplatırım. Böyle bir usul yok" diyerek da bulundu.

VATANDAŞTAN BÜYÜK TEPKİ!

ci sanıkların duruşma salonuna getirilişi esnasında vatandaşlar duruşmanın yapılacağı salonun dışında sanıklara yine tepki gösterdiler. Ellerinde taşıdıkları dövizler ve sloganlar eşliğinde duruşma salonuna giren tutuklu 44 sanığı vatandaşların tepkisi büyük oldu.

DARBECİLERİN ÇAKALLIĞI MAHKEME BAŞKANININ GÖZÜNDEN KAÇMADI

e mahkeme salonunda 'yazılı mesaj' iddiasına uyarı Muğla'da devam eden na suikast girişimi duruşması esnasında Mahkeme Başkanı sanıkları kendilerine dağıtılan kağıt-kalem ile birbirleri ile mesajlaştıkları iddiası ile uyardı.

Cumhurbaşkanına suikast davasında mahkeme başkanı sanıklara uyarıda bulundu. Soru sormaları için sanıklara verilen kağıt kalemlerin sanıklar arasında mesajlaştığını belirten duruşmayı bir anda durdurdu ve uyarısını yaptı.

MAHKEME BAŞKANI: BÖYLE BİR USUL YOK!

Duruşmanın 10'uncu gününde Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ sanık teknisyen Astsubay Aydın Özsıcak ifade verdiği sırada 'Bir dakika' diyerek, sanıklara seslendi. 'aranızda yazışmalar yaptığınızı görüyorum. Biz size o kâğıt kalemleri sorunuz varsa yazın, not alacaksanız alın diye verdik. Kendi aranızda yazışın diye vermedik. Eğer böyle yaparsanız kâğıdı kalemi toplatırım. Böyle bir usul yok' diyerek uyardı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkeme başkanı darbe davası sanıklarını uyardı: Kendi aranızda mesajlaşmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz