Avrupa ile köpekleri!

Her fırsatta Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye kalkanların maskesi düştü. ’da önceki gece Türklere yapılan insanlık dışı muamele Avrupa’nın faşizme boyun eğdiğinin en net fotoğrafıydı

Giriş Tarihi: 13.3.2017 09:18 Güncelleme Tarihi: 13.3.2017 09:56
Avrupa ile köpekleri!

i, Türkiye'nin Başkonsolosluğu önünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya destek vermek için toplanan Türk vatandaşlarına hunharca müdahalelerde bulundu. polisi, Bakan Kaya'yı eskortla bölgeden uzaklaştırdıktan sonra, binlerce Türk vatandaşına orantısız güç kullanıldı.

Türk vatandaşlarının üzerine araçlarıyla tazyikli su sıkılan müdahalede, çok sayıda polis köpeği de kullanıldı. Vatandaşlardan bazıları polis köpeklerinin saldırısına uğrarken, arbede sırasında bazı göstericiler aldıkları darbeyle bilincini yitirerek yere düştü. İnsanlık dışı müdahalede 7 kişi yaralandı. Görgü tanıkları, yaralı sayısının çok daha fazla olduğunu söyledi. Hollanda polisinin basın sözcüsü Patricia Wessels, 12 kişinin polisin emrine uymadıkları için gözaltına alındığını söyledi.

POLİSİN 'TAŞ' YALANI
lerce Başkonsolosluk önünde Bakan Kaya'yı bekleyen vatandaşları suçlayan Wessels, polislere taş atılması sonucu konsolosluğun etrafında hasar oluştuğunu ileri sürdü. Polis sözcüsü, yaralananların durumu hakkında bilgisi olmadığını, müdahalede bir polisin de elinin kırıldığını iddia etti. İstanbul ve Ankara'daki Hollanda konsoloslukları önünde toplanan vatandaşlar da sabaha kadar demokrasi nöbeti tutarak faşist uygulamalara tepkilerini gösterdi.

HOLLANDA BASINI ALGI OPERASYONU YAPTI
Hollanda basını, diplomatik dokunulmazlık, fikir özgürlüğü, seyahat hakkı gibi kavramları unutarak, yaşanan vahşeti ayaklanma ve polise saldırı olarak gösterdi. Dünya medyası ise Avrupa'nın ortasında demokrasiyi katledenlere karşı adeta üç maymunu oynadı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Türklere saldırıyı 'Wilders'ın Köpekleri' başlığıyla Twitter'da paylaştı.

SABAH VE AHABER MUHABİRLERİNE SALDIRDILAR
Türkiye'nin Rotterdam'daki Başkonsolosluğu önüne gazeteci kimliğiyle yaşananları haberleştirmek için giden SABAH muhabiri Mehmet Solmaz ve aHaber muhabiri , polisin faşist saldırısına kaldı. Üzerine köpeklerle gelen polisler Fatih Özyar'ı copladı. Atlı polislerin saldırdığı Mehmet Solmaz yaşadıklarını şöyle anlattı: Yere düşürdüğüm çantamı alırken gözlerimi kaldırdığımda karşımda atı gördüm. Polise birçok kez basın kartımızı göstermemize rağmen müdahaleyi sürdürdüler. Polis köpeklerinden kaçtık. Yayın hakkımızı zorla elimizden aldılar.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa ile köpekleri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz