İngiliz gazetesi : Türk bakanları yasaklayan ülkeler ikiyüzlü

İngiliz gazetesi, başyazısında Avrupa ülkelerinin kendi değerlerine ihanet ettiğini belirterek "Kim olursa olsun barışçıl gösteri hakkı, anayasal bir haktır" ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 14.3.2017 11:22 Güncelleme Tarihi: 14.3.2017 15:04
İngiliz gazetesi The Times: Türk bakanları yasaklayan ülkeler ikiyüzlü

Türkiye ve arasında yaşanan kriz, İngiliz basınının manşetlerinden inmiyor. Konuyu başyazısına taşıyan gazetesi, "Erdoğan yanlısı konuşmacıları susturmak Batı değerlerine ihanettir" başlığını kullandı.

Gazete, Türk bakanların mitinglerini yasaklayan Avrupa ülkelerinin ifade özgürlüğü konusunda savunduklarını iddia ettikleri değerleri terk ettiğini yazdı.

Avrupa kentlerinde Erdoğan yanlısı mitinglerin iptal edilmesinin doğru olmadığına dikkat çeken The Times, şu ifadeleri kullandı:

BARIŞÇIL GÖSTERİ HAKKI ANAYASAL BİR HAKTIR

"Böyle yaparak savunduklarını iddia ettikleri değerleri terk etmiş oluyorlar.

Batılı devletler temel bir hak olan ifade özgürlüğüne sadık kalmak istiyorlarsa, tutarlı olmaları gerekir. Putin yanlısı, Putin karşıtı; Kim Jong-un karşıtı, Kim Jong-un yanlısı, kim olursa olsun barışçıl gösteri hakkı anayasal bir haktır.

Hollanda'daki hükümeti Türk bakanları sınır dışı ederek tehlikeli bir yola girdi. Bu hamle Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yönelik reform çağrılarının etkisini azalttı. Türkiye'nin önemli bir üyesi olduğu içindeki gerilimleri artırırken, Türk kökenli göçmenlerin entegrasyonu konusunu daha da karmaşık hale getirdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz gazetesi The Times: Türk bakanları yasaklayan ülkeler ikiyüzlü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz