Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yenikapı'da açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı Meydanı'nda düzenlenen "İstanbul Buluşması"nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geldiğimiz noktada artık bize sadece anayasa değişikliğini geçirmek yetmez, çok daha büyük bir sorumlulukla karşı karşıyayız." dedi.

Giriş Tarihi: 8.4.2017 17:45 Güncelleme Tarihi: 8.4.2017 17:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yenikapı'da açıklamalar!

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarının ardından konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul, gözleri kapalı dinlediğim İstanbul, adını göklere yazarsam düşlerimden mehtabının kaybolacağından korktuğum İstanbul" diyerek başladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul 16 Nisan'a hazır mı? Bir hafta kaldı. Geldiğimiz noktada artık bize sadece anayasa değişikliğini geçirmek yetmez, çok daha büyük bir sorumlulukla karşı karşıyayız. İstanbul 16 Nisan'da öyle bir 'evet' demeli ki 99 yıl önce bu mübarek şehri ayaklarıyla kirletenlerden başlayarak Türkiye'ye, Türk milletine kem gözle bakan kim varsa hepsinin de yüreği titremeli" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yenikap'daki konuşmasından önemli notlar şöyle:

İstanbul Sana Geldim, İçim Ümitlerle Dolu, Beni Sarhoş Etme Dediğimiz İstanbul! Rumeli Hisarı'nda Oturup Türkü Tutturduğumuz İstanbul. Rahmetli Aşık Veysel gibi seversen olayım yarin İstanbul. İstanbul bende sizleri seviyorum. İstanbul ancak gönül gözüyle anlatılabilecek bir şehir. Bunun için İstanbul, Türkiye'dir.

"HEPSİNİN YÜREĞİ TİTREMELİ"

EVET'ler semaya yükseliyor. İnşallah haftaya pazar sandıklar EVET ile bir başka güzel. Buradan Yenikapı'dan, İstanbul'u sevgiyle saygıyla selamlıyorum. İstanbul, 16 Nisan'a hazır mı? Geldiğimiz noktada bize sadece anayasa değişikliğini geçirmek yetmez, daha büyük bir sorumluluğumuz var. İstanbul öyle bir EVET demeli ki Türk milletine kem gözle bakan kim varsa hepsinin yüreği titremeli.

"İSTANBUL, AVRUPA AVRUPA DUY SESİMİZİ DEMEYE HAZIR MI?"

İstanbul 16 Nisan'da EVET diyerek 99 yıl önceki kara günlerin hayaliyle yanıp tutuşanlara dersini vermeye hazır mı? İstanbul EVET diyerek PKK'nın kökünü kazımaya hazır mı? DEAŞ denen katliam makinesinin, DHKP-C cinayet şebekesinin kökünü kazımaya hazır mı? İstanbul 16 Nisan'da EVET diyerek bir kısım Avrupa ülkelerine Avrup Avrupa duy sesimizi demeye hazır mı? İstanbul'a da bu yakışır.

"NE DEDİK: BU ŞARKI BURADA BİTMEZ"

İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda birileri göz süzüyordu. İstanbul ile hep birlikte Elhamdülillah Türkiye olduk. Şimdi kısa sürede öyle bir devrim gerçekleştirdik ki küçümseyenler mahçup oldu. Batı sessiz devrim dedi. Şimdi o sessiz devrim diyenler kudurdular. Ne yaparlarsa yapsınlar biz yolumuza devam ediyoruz.

"SANDIKTA KAYBEDENLER YALANA BAŞVURDU"

Sandıkta kaybedenler yalana başvurdular. Haksız bir şekilde Belediye Başkanlığı görevimden alınıp cezaevine giderken ne dedik; Bu şarkı burada bitmez dedik. Cezaevinden çıkar çıkmaz kolları sıvadık, hizmet için yola revan olduk. 2001 yılında partimizi kurduk, 2002 Kasımında iktidara geldik. 14 yıldırda gece gündüz çalışıyoruz. Bu süreçte her seçimimiz ayrı bir mücadele ile geçti.

"BİRÇOK LİDERİN ÖZLEMİ OLAN BİR SİSTEMİ HAYATA GEÇİRİYORUZ"

İstanbul 16 Nisan'da EVET diyerek ecdadının emanetine sahip çıkıyor mu? Sadece geçmişine değil bugününe de sahip çıkıyor mu? Çocuklarına geleceğine en güzel mirası bırakmaya hazır mı? İstikrar ve güven ortamının önemini sadece biz mi keşfettik? Bunu önemseyen tüm siyasetçiler bunu ifade etmişler. 16 Nisan'da merhum Özal'dan Demirel'e Türkeş'ten Erbakan'a kadar tüm liderlerin özlemi olan bir sistemi hayata geçiriyoruz. Çok zor şartlar geçirdik. Ne zaman önemli bir projeyi hayata geçirmeye kalksak, birileri ortalığı karıştırmaya çalıştılar. Her seçim bir imtihana dönüştü.

"KILIÇDAROĞLU'NA İADELİ TAAHHÜTLÜ GÖNDERMEMİZ LAZIM"

Şehitlerimizin o katillerini affetme yetkimiz yok. Böyle bir şey yapamayız. Rabbimiz ne buyuruyor; Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diriler! Ben şehadete koşan kardeşlerimi öyle görüyorum. Ben bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Burada bir şey anlatacağım çok önemli: O gece 03,30 civarında havalimanına indiğimde beni binlerce vatandaşım karşıladı. Üzerimizde F-16'lar uçuyor. Havalimanını çevreleyen darbecilere aldırmadan benim kardeşlerim sahip çıktı. Aynı gece benden 3 buçuk saat kadar önce CHP Genel Başkanı oraya gelmişti. Kendi ifadesiyle 23,30 civarında havalimanına iniyor. Bakıyor ki ortalık karışık. Hemen Bakırköy Belediye Başkanının evine gidiyor. Geçenlerde bir televizyon kanalında izledim. Diyor ki Sayın Cunmhurbaşkanı beni haberdar etseydi bende gelirdim diyor. Yahu biz FaceTime'den çağrımızı yaptık sen neden gelmedin. Demek ki bundan sonra Kılıçdaroğlu'na iadeli taahhütlü göndermemiz lazım. Bu kişi darbe olsa tankların önüne ilk ben çıkarım diyordu.

"KONTROLLÜ KOLTUKTA OTURAN HER İŞİ O ŞEKİLDE YÜRÜDÜĞÜNÜ SANIR"

Sonra utanmadan 'Bu kontrollü darbedir' diyor. Ey Kılıçdaroğlu bu ifade varya şehitlerimizin ruhunu muazzem edecektir. Kontrollü koltukta oturan her şeyi o şekilde yürüdüğünü sanır. Kendisi kasetle geldi ya. 7 seçim kaybetti şimdi 8.'ye hazırlanıyor. Yine gitmez, koltuk kontrollü. Ben CHP'ye gönül vermiş kardeşlerim için üzülüyorum. Kılıçdaroğlu gibi felakete maruz kalmalarına üzülüyorum. Gelin bu adamdan kurtulun. 16 Nisan'da rekor bir EVET çıkması halinde artık bu zatın yerinde oturamayacağına inanıyorum.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yenikapı'da açıklamalar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz