'nda inşaat önümüzdeki günlerde başlıyor

Rus enerji şirketi Gazprom, projesinde boru hattının inşasına yönelik çalışmalarını tamamladı. İnşaata önümüzdeki günlerde başlanması bekleniyor

Giriş Tarihi: 5.5.2017 12:07 Güncelleme Tarihi: 5.5.2017 14:34
Türk Akımı'nda inşaat önümüzdeki günlerde başlıyor

Karadeniz'in altından geçerek üzerinden Avrupa'ya ulaşacak doğalgaz boru hattında inşaat kısa sürede başlıyor.

Kremlin'den yapılan açıklamada, Gazprom İcra Komitesi Başkanı Aleksey Miller'ın, Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir ile görüştüğü belirtildi.

Miller'ın, Türk Akımı boru hattı projesinin inşaatı için çalışmaların tamamlandığını, önümüzdeki birkaç gün içerisinde Türk Akımı'nın deniz kısmı için inşaata başlanabileceğini söylediği bildirildi.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜKTEN SONRA PUTİN TALİMAT VERDİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ile yapılan görüşmede Türk Akımı konusunu ele aldığını dile getiren Putin buna cevaben, "Türk partnerlerimizin buna etkili destek sağlayacağından eminim. Çalışmaya başlamak gerek. Başlayın" dedi.

İSTANBUL'DA OFİS KURULMUŞTU

Türk Akımı projesi kapsamında iki hattın da inşa edilmesi için Gazprom ile İsviçreli Allseas şirketi arasında geçen aylarda iki ayrı anlaşma imzalanmıştı. Gazprom'dan bir süre önce yapılan açıklamada, Türk Akımı projesinde Türkiye ile etkin bir koordinasyon sağlanması için "South Stream Transport" şirketinin İstanbul'da ofis açtığı duyurulmuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Akımı'nda inşaat önümüzdeki günlerde başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz