İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Aziz Yıldırım için soruşturma başlattı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Aziz Yıldırım hakkında, "Kasten yaralama" suçundan soruşturma başlattı.

Giriş Tarihi: 8.5.2017 12:46 Güncelleme Tarihi: 8.5.2017 14:27
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Aziz Yıldırım için soruşturma başlattı!

Cumhuriyet Başsavcılığı, Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör'ün şikayeti üzerine Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre, Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinde dün oynanan Yakın Doğu Üniversitesi-Fenerbahçe maçından önce çıkan olaylarda kendisine fiili müdahalede bulunan Aziz Yıldırım hakkında polis merkezine giderek şikayette bulundu.

Bunun üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Yıldırım hakkında, "kasten yaralama" suçundan soruşturma başlattı.

NE OLMUŞTU?

Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe arasında oynanan Bilyoner Kadınlar Basketbol Ligi Play - Off Final serisi ilk maçı öncesi Aziz Yıldırım, Yakın Doğu Üniversitesi Başkanı Işık Eyigüngör'e yönelik fiili saldırıda bulunmuştu. Eyigüngör, dün akşam saatlerinde Kadıköy Rıhtım Karakolu'na giderek Aziz Yıldırım'dan şikayetçi olmuş ve hastaneden darp raporu almıştı.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Aziz Yıldırım'ı disipline sevk etti.

Fenerbahçe'nin Yakın Doğu Üniversitesi ile oynadığı maçta, YDÜ Başkanı Işık Eyigüngör'e tokat atan Aziz Yıldırım, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Disiplin Kuruluna sevk edildi.

İşte TBF'den yapılan açıklama:

"Bilyoner.com KBL Final Serisi'nde bugün (editörün notu: dün) oynanan Yakın Doğu Üniversitesi–Fenerbahçe müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle sorumlular, TBF Ligler Direktörlüğü tarafından derhal Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yaşanan olaylarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamada bulunmuştur:

"Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olaylardan büyük bir üzüntü duydum.

Basketbolumuzu bu tür olaylardan arındırmak üzere Federasyon olarak kararlı duruşumuza devam edeceğiz.

Nitekim; bu müsabakada yaşanan olayın sorumluları da Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş olup, Disiplin Kurulumuz ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yaparak en kısa zamanda kararını verecektir.

Asla tasvip etmeyeceğimiz bu olay nedeniyle duyduğum üzüntüyü bir kez daha paylaşır; benzer olayların tekrar etmemesi uğruna gerekli tüm tedbirlerin alınacağından kimsenin kuşkusunun olmamasını isteriz."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Aziz Yıldırım için soruşturma başlattı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz