Ünlü şarkıcı 'ın beyin ölümü gerçekleşti

12 Nisan günü evinin otoparkında baygın halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede ciddi beyin kanaması olduğu tespit edilen şarkıcı 'dan acı haber geldi.

Giriş Tarihi: 9.5.2017 17:21 Güncelleme Tarihi: 9.5.2017 20:38
Ünlü şarkıcı İbrahim Erkal'ın beyin ölümü gerçekleşti

Ailesinin talebi üzerine ileri tetkik ve tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla 29 Nisan'da bulunduğu özel hastaneden alınarak Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen 'dan az önce kötü haber geldi. Erkal tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşti.

DHA: HAYATİ FONKSİYONLARI DEVAM EDİYOR!

Beyin kanaması nedeniyle tedavi gören sanatçı İbrahim Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleştiği ancak hayati fonksiyonlarının devam ettiği belirtildi.

İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

İhlas Haber Ajansı, 'İbrahim Erkal'ın hayatını kaybettiği' bilgisini vermişti. Erkal'ın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da vefat ettiği belirtilerek, "Değerli sanatçımız İbrahim Erkal tüm çabalara rağmen hakkın rahmetine kavuşmuştur" denilmişti. Ancak hastane tarafından yapılan son açıklamada, Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleştiği, önümüzdeki 72 saatin çok kritik olduğu belirtildi.

İbrahim Erkal'ın tedavisinin gerçekleştirildiği Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Erkal'ın, bugün yapılan tetkikler sonucunda beyin ölümünün gerçekleştiğinin tespit edildiğini söyledi.

Doç. Dr. Sağlam, "İbrahim Erkal'ın bugün yapılan tetkiklerinde beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Erkal'ın yaşam destek ünitesine bağlı olarak kalp ve diğer organlarının hayati fonksiyonları devam ettiriliyor." dedi.

Evinin otoparkında 12 Nisan'da baygın halde bulunduktan sonra özel bir hastaneye kaldırılarak tedavisine başlanılan Erkal, daha sonra ailesinin talebi üzerine ileri tetkik ve tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla 29 Nisan'da Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmişti.

BAHÇELİ'DEN MESAJ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şarkıcı İbrahim Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleşmesine ilişkin, "Dokunaklı sesi, sade hayatı ve milli duruşuyla gönüllere taht kurmuş değerli sanatçımız İbrahim Erkal'ın vefatından büyük bir üzüntü duydum." değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Twitter hesabından Erkal'ın beyin ölümünün gerçekleşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

"Dokunaklı sesi, sade hayatı ve milli duruşuyla gönüllere taht kurmuş değerli sanatçımız İbrahim Erkal'ın vefatından büyük bir üzüntü duydum. Vakitsiz kaybettiğimiz milletimizin yürekli ve yanık sesli sanatçısına Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü şarkıcı İbrahim Erkal'ın beyin ölümü gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz