: İltica başvurularının tarafından kabul edilmesini esefle karşılıyoruz

'nca bağlantılı bazı eski askeri personelin iltica başvurularının tarafından kabul edilmesinin esefle karşılandığı belirtilerek, "Darbecilerin FETÖ bağlantılarını gösteren tüm kanıtlar ortadayken, Almanya'nın bu kararı, müttefiklik ruhuyla bağdaşmayan ve ülkelerimiz arasındaki çok boyutlu ilişkileri zedeleyen bir adım teşkil etmektedir.

Giriş Tarihi: 11.5.2017 10:24 Güncelleme Tarihi: 11.5.2017 10:50
Dışişleri Bakanlığı: İltica başvurularının Almanya tarafından kabul edilmesini esefle karşılıyoruz

Alman makamları bu kararla, demokratik ilke ve değerler ile müttefikliğin gereklerini gözardı ederek, darbeci zihniyete müsamaha göstermiş ve kucak açmıştır" denildi.

'nın konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama, şöyle:

" hain ni gerçekleştiren 'yle bağlantılı bazı eski askeri personelin iltica başvurularının tarafından kabul edilmesini esefle karşılıyoruz. Darbecilerin FETÖ bağlantılarını gösteren tüm kanıtlar ortadayken, Almanya'nın bu kararı, müttefiklik ruhuyla bağdaşmayan ve ülkelerimiz arasındaki çok boyutlu ilişkileri zedeleyen bir adım teşkil etmektedir.

Alman makamları bu kararla, demokratik ilke ve değerler ile müttefikliğin gereklerini gözardı ederek, darbeci zihniyete müsamaha göstermiş ve kucak açmıştır. Almanya'nın, ilişkilerimizin köklü niteliğine ve güvenlik ve savunma alanındaki işbirliğimizin ruhuna aykırı olan bu kararını gözden geçirmesini ve ülkemizin, FETÖ dahil dünyanın en tehlikeli terör örgütleriyle eşzamanlı olarak yürütmekte olduğu mücadeleye gereken desteği vermesini bekliyoruz"

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri Bakanlığı: İltica başvurularının Almanya tarafından kabul edilmesini esefle karşılıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz